Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nektek mitől lesz értelmes...

VálaszJOLÓ kérdése:

Nektek mitől lesz értelmes egy 13-14 éves fiú?

Figyelt kérdés

2018. márc. 19. 20:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Ha ateista.
2018. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Református vagyok. :)
2018. márc. 19. 21:02
 3/16 anonim ***** válasza:
60%
Képes érettebben gondolkodni a kortársainál. Állást foglal olyan témákban, amik nem feltétlen érdeklik az ő - kamasz - környezetét. Mer és tud vitatkozni. Jól tud érvelni bizonyos témákban, kiáll az igaza mellett. Vannak határozott elképzelései a jövőt illetően. Nem él sem a dohányzás, sem a kábítószer, sem az alkohol káros hatásaival. Hoz egyfajta közepes színvonalat a tanulmányaiban, ellenben van olyan tantárgy, ami iránt jobban érdeklődik, ezért szabadidejében is szívesen foglalkozik vele. Tudja használni az anyanyelvét, képes értelmesen és helyesen fogalmazni. Halad a korral. Teljes mértékben elfogad mindenkit, nem ítélkezik. Ateista (igen, sajnálom, a vallás hülyeség). Megadja az alapvető tiszteletet az embertársainak. Globálisan gondolkozik és lokálisan cselekszik. Kifejezi az érzéseit, nem nyomja el saját magát. Nem ad mások véleményére, kizárólag a saját maga megítélése szerint cselekszik. Egyedi stílusa van. S ezt most mondom Neked úgy, mint egy veled hasonló korban - tizenhat éves - lévő fiú.
2018. márc. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
86%

A hármas jól mondja. (Bár az hogy "elfogadja embertársait" után kiköti hogy "ateista, bocs, a vallás hülyeség" elég vicces ellentmondás.)

Szerintem a világnézet mindegy, csak tudjon a korához mérten gondolkodni róla (és ne a gyiken folytasson hitvitákat.)

Attól lesz szerintem leginkább értelmes, ha képes gondolkodni, és nem csak "van" a vilàgba, hanem csinál is valamit amit szeret.

2018. márc. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
9%
Köszönöm a pozitív reagálást, kedves négyes. Én nem írtam semmi ellentmondásosat. Pusztán annyit, hogy a vallás hülyeség. Ebből nem következik, hogy én ezért Őket elítélem.
2018. márc. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
18%
Ha bármely ortogonális (görbe vonalú) koordinátarendszerben fel tudja írni a vektor laplacet.
2018. márc. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Most, hogy ezt ideírtad teljesebb lett az életed?
2018. márc. 19. 21:50
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

Vallás hülyeség? Ebből látszódik, hogy még gyerek vagy.

Egy értelmes vérbeli Ateista sem mondja azt, hogy a vallás hülyeség, mivel ha elérsz egy szintre rájössz, hogy maga a vallás egy szuper dolog, csak sokszor rosszra használják.


Ahhoz persze "érni" kell, hogy ne a tüzet hibáztasd, amiért egy hülye meggyújtotta a legelőn 40 fokban és elment aludni. :)


Amúgy a kérdésre is válaszolva, egy 13-14 éves fiú még most jött ki az általánosból.

Egyáltalán nem elvárás az, hogy most ő a komolyság mintaképe legyen.

Elég annyi, hogy legyél tisztelettudó(ez sokmindent lefed), érdeklődj a világ dolgai iránt és élvezd az életet, használd ki, hogy még gyerek vagy és jóformán olyan dolgokkal kell csak megküzdj, amik 10-20 év múlva visszanézve rutinnak számítanak.

2018. márc. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
0%
Eleget tudok ahhoz, hogy a vallást okkal nevezzem hülyeségnek. Azt hiszem, hogy ezt mindenkinek saját magának kell eldöntenie. És azzal jönni, hogy még gyerek vagyok, egy igazán alacsony értelmet tükröző dolog. Csak gratulálni tudok hozzá. Valóban érett "felnőtt" vagy.
2018. márc. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdeklődő, és gondolkodik.


Ha mondjuk beszélgetek vele és az a téma hogy "sok leckét kaptam, a tanár szemét velem, a Juli csókolózott a Pistivel, a Jancsi meg úgy öltözködik mint a nagyapám", akkor átlagos.


Egy átlagon felüli 14 éves mondjuk arról mesél hogy utánaolvasott valamilyen általános műveltséghez tartozó vagy természettudományos témának, és nagyon érdekesnek találta.

2018. márc. 20. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!