Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Valaki értelmezné ezt a pár...

Valaki értelmezné ezt a pár verssort?

Figyelt kérdés

"És ostobák mi, százszor ostobábbak,


kik nem hiszünk e szép példaadásnak,


fönnen kiáltja, csak sziveden áll, hogy


kapj egy helyett sorsot két milliárdat –


a szeretettől, mely soha el nem fogy."



az egész vers:


[link]



A vers többi része világos, de ez a néhány valahogy nem. Egyik mondatot sem értem, hogy mire vonatkozik. Kérlek, hogy a nyilvánvalót ne magyarázzátok majd :D


2019. nov. 19. 19:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy neked és nekem ugyan az a nyilvánvaló. Szerintem, talán, esetleg, arra gondolhat, hogy ő egy emberrel osztozkodott magán, vele is szerelemben, de nem csak szerelemben lehet megosztania magát egy embernek, hanem a szeretet sokféle más formájában is, több másik emberrel.

Ostobák, akik nem éltek szerelemben, de százszor ostobábbak ennél azok, akik csak a szerelemben akarták megélni ezt, és kizártak minden más kapcsolatot az életükből. És csak rajtuk múlott ("szíveden áll"), hogy így lett.

"Kapj egy helyett..." (ide jól jönne egy vessző) "...sorsot két milliárdat"

Egyetlen végkimenetel helyett, sokmilliárd másik lehetőséget. Mert szeretni sokféle képpen lehet, és úgy érzi kellett is volna, mert akkor most nem lenne ilyen full egyedül magányosan vége az életének, mint ahogy most érzi, hogy sanyi van, jön a vég, nincs remény, ő még tudna szeretni (nem csak szerelemmel) de már nincs kit.

2019. nov. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!