Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A képzőművészetnek (rajzolásna...

A képzőművészetnek (rajzolásnak) vannak szabályai?

Figyelt kérdés

Rengeteget rajzolok, digitálisban és grafittal egyaránt, és viszonylag elég válalható, kidolgozott munkáim szoktak lenni. Mindent megteszek azért hogy a művem lehető legtökéletesebb legyen.


De aztán egy művészeti suliba kerültem, ahol megbámultak a társaim hogy kenem néha a grafitot, és hogy a ceruzát gyurma radirral radírozom (vázlatot). Na meg HB-s ceruzával szeretek rajzolni. Szerintük ezek hibák.. Most akkor megszegtem valami művész szabályt (és igazuk van), vagy sem? A művészet nem olyan hogy mindent megteszünk annak érdekében hogy jó, válalható legyen a rajz?



2020. jan. 3. 14:32
 1/5 anonim válasza:
100%

Vannak alapvető technikák, még a ceruza tartása is sokat számíthat, de ezekhez nem feltétlenül kell ragaszkodni, ezek alkalmazása nélkül is alkothatsz látványos műveket.


Persze nem árt, ha olyan dolgokkal, mint a perspektivikus ábrázolás vagy az emberi anatómia alapjai, és az egyes eszközök, alapanyagok tulajdonságaival és célszerű felhasználási módjaival. Azt nem is értem, hogy a gyurmaradíron miért akadtak fent, nagyon praktikus tud lenni a formázhatósága végett. A HB-s ceruzát sem érzem gondnak, különösen egy vázlat esetén, ha árnyékolsz azért célszerű még pár B-s ceruza is.

2020. jan. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
A suliban a műveiden számon kért jellemzők nem egyeznek meg a záróvizsga utáni időszak alatti "szabályokkal". Ha jól akarsz vizsgázni a suliban, azt és úgy add neki vissza, amit és ahogy a vizsgán kérik. Ennyi.
2020. jan. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem maszatolunk grafitot o.o"


Csak bizonyos technikáknál grafit port.


+Mostani rajzaid vissza néznéd 10év múlva lehet lesápadnál, mit gondoltál vállalhatónak. Majd kineveted magad. (Majd rájössz)


Mondjuk úgy hogy korodbeliekhez képest jók.

2020. jan. 27. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3#as vagyok újra.


Figyu, vannak alap technikák, eszköz használatok, amiket nem véletlen kell megtanulnia az embernek, még ha ki is rohannál a világból, mert eleged van.


Idővel rájössz:

Nem volt haszontalan, sőt jól jött.


Pl vázlat, szerkezeti rajz, drapéria rajzolása stb.


Sok helyen viszont ott cseszik el, hogy a gyereket hagyják tovább haladni a rajzban.


Nem tudnak arányosan rajzolni egy alap szerkezeti rajzot se.


Anno nálunk is a tanár 3 év után jött rá, hogy lassan végzősök a diákok...

Csak én és Lili barátnőm tudott arányos alapokat felmutatni.


Gyakorold ezerrel a méréseket, idővel szemmértékre is megy majd simán.


A ceruzával való méregetés se potya hüIyeség.


Csináld, amit elvárnak, otthon pedig szerkezeti rajzokat vázlatolj dögivel.


Mert hiába fog menni a tónus, színezés stb, ha kuka az alapod.



Ha megtanulod az alapokat, onnantól formálhatod egyedire magadnak.


Ezt ahhoz tudnám hasonlítani, hogy megértsd:


Pl lesz anatomiai rajz, akt, portré.


Viszont ezt minden rajzoló tanulja, akik pl animációra vagy képregény rajzolónak mennek, ott már saját vagy adott stílusban alkot az ember.


Pl nézd mennyi mese s regény van, mennyire jellegzetes egyedi stílussal.


De mindegyiknek ugyanaz az alapja: anatomia, emberi test.


+ Nálunk azért figyelembe volt véve a tanár által, hogy ki milyen beállítottságú.


Én pl elmebetegül precíz, képes vagyok milliónyi finom vonalból felépíteni egy tónust is,

De lili barátnőm durvább firkásabban dolgozik, erősebb vonalakkal.


Suli utáni években ki is bontakoztunk a magunk módján. 😁👌


Hajrá! Sok sikert

2020. febr. 11. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 12. 14:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!