Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a titka a jobb agyféltekés...

Mi a titka a jobb agyféltekés rajzolásnak?

Figyelt kérdés
sokkal jobban tudnak rajzolni így az emberek hogyan kell csinálni mi a lényeg? hogy lehet jobb agyféltekével rajzolni? előre is köszi:)
2013. nov. 27. 19:20
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Semmivel nem lehet jobban rajzolni, erről most győződtem meg. Én is sokáig kacérkodtam a gondolattal, hogy elvégzem a tanfolyamot, de mindig csak olyan ismerőseim rajzait láttam a tanfolyam után, akiknek amúgy is volt tehetségük a rajzoláshoz, nekem meg még a pálcikaemberkém is O-lábúra sikerül. Most viszont egy volt osztálytársam mutatta büszkén az önarcképet, amit ott rajzolt. Nemhogy rá nem hasonlított, de még épkézláb emberi lényre sem. Szóval aki nem tud rajzolni, abból ott sem lesz őstehetség.
2013. nov. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Maximum alapokat tanít meg a tanfolyam, hogy tudj jobban másolni, de nem leszel tőle zseni, az is biztos. Én jobban bízom inkább a tanulmányrajzokban és a gyakorlásban.
2013. nov. 27. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zgyzgy ***** válasza:
Parasztvakítás. Olyan, mint a villám-angol, stb.
2013. nov. 27. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Annyi a lényege, hogy leraknak eléd egy dolgot, pl almát, és nem az almát kell lerajzolnod, hanem az azt körülvevő teret. Igazából tényleg parasztvakítás. Elhitetik veled, hogy emiatt a tanfolyam miatt fogsz tudni rajzolni, de igazából azért fogsz utána jobban rajzolni, mert gyakorlod.

A rajzolás tudása különféle szintekből áll, kezdetben lemásolod szemmértékre amit látsz, a legnehezebb, ha már agyban rakod össze, és azt rajzolod meg, amit a fejedben látsz. Sok éves gyakorlás kérdése, nem 10 órás tanfolyam műve. És attól még, hogy le tudsz majd rajzolni valamit, amit látsz, térlátásra nem tanítanak meg, így perspektivikus nyújtásokat nem fogsz tudni felfogni az agyaddal.

2013. nov. 27. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!