Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Csak szerintem a megcsúfolása...

Csak szerintem a megcsúfolása a magyar képzőművészetnek, ami most folyik?

Figyelt kérdés
Nagyra értékelem az őseink munkáját, művészetét, de szerintem ami manapság a kalocsai és matyó hímzéssel folyik, visszataszító. Van aki a robogóját festi le, van aki lenge, nem éppen viselhető ruhákat díszít vele, legutóbb egy ultrahangos párásító készüléken láttam, a wc papírról és az ülőkéről már ne is beszéljünk. Mindenki annyira oda van ezért. Vallom, hogy az igazi művészet innovatív, de szerintem ez már túlzás. Ti hogyan vélekedtek erről? Értem, hogy emberközelibbé kell hozni a hagyományainkat, meg kell ismertetni a fiatalabb generációkkal, na de egy zsebkendő csomagolásán?
2013. febr. 6. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Az nem képzőművészet, hanem iparművészet. Itt inkább azzal van a probléma, hogy az emberek nem ismerik fel a hímzéseket, egyedül csak a kalocsait. Szerintem ez sokkal gázabb, mint egy kalocsai mintás farmernadrág.

Mondjuk az, amit írtál a párásító készülékről meg a wc ülőkéről, na azt nem kéne, mert az meg már giccs. Meg különben is. De ugyanez igaz a kereszttel vagy Yin-yanggal díszített budiülőkére is.

2013. febr. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel baj. Nem kell piedesztálra emelni és üvegketrecbe zárni a népi hímzést. Ne gondold, hogy hímzett zsebkendőt nem csináltak a kalocsaiak :)
2013. febr. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Erre gondolsz?

[link]

Szerintem nem vészes, amíg nem magára a papírra nyomják. :)

2013. febr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Hát nem tudom, én képzőművész családból származom, de nem fogok elkezdeni attól hímzett ruhákat hordani, mert most ez a divat. Régebben sem tetszett, ezután se fog, hiába...
2013. febr. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]


:D

2013. febr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%

"Itt inkább azzal van a probléma, hogy az emberek nem ismerik fel a hímzéseket, egyedül csak a kalocsait."


A legnagyobb baj az, hogy a kalocsait sem ismerik. Bármit el lehet adni kalocsaiként. A képzőművészetnek-iparművészetnek a népművészethez kevés köze van, még a népi iparművészet áll hozzá talán a legközelebb. Kicsit átesett a ló túlsó oldalára a dolog, de amilyen hamar jött, olyan hamar menni is fog. Pár év múlva már senki sem akar népi hímzett ruhát viselni, aki amúgy nem elkötelezettje a dolognak.

2013. febr. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
(A WC papír csomagolásán matyó van)
2013. febr. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ez nem egy újkeletű dolog, inkább retro, keverve egy kis friss magyarkodással. A hetvenes évek elején pl. sokan hímeztek népi motívumokhoz hasonló virágokat farmer szárára.


Kedves kérdező, ettől idegrohamot fogsz kapni. :DD

[link]

2013. febr. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Engem az idegesít, hogy egész idáig a kutya se hordott volna ilyesmit, mert jaj de ciki, így meg, hogy divat lett, mindenki el van tőle ájulva.

Szerintem, ha valakinek valami tetszik, akkor tetszik, ha nem, nem. De csak a divat miatt még szarosvödört is a fejünkre tenni elég gáz.

2013. febr. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Andizsuzsi ***** válasza:
Amúgy reggel hallottam a hírekben, hogy idén újra kiírták a "Gombold újra" pályázatot, aminek szerintem nagy szerepe volt ebben az egészben, hiszen olyan ruhákat vártak, amiket a népi hímzés és öltözködés ihletett. Az idén viszont nem csak magyar, hanem bármely nép viselettörténetét fel lehet dolgozni, úgyhogy ki tudja, hogy a nyáron majd milyen ruhák megjelenése várható...
2013. febr. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!