Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi tesz valakit íróvá?

Mi tesz valakit íróvá?

Figyelt kérdés

Van valami számomra megfoghatatlan, amit érzek ebben a kérdésben, és bár rengeteg ideje gondolkozom rajta, nem találom a választ (ami pedig égető mostanában, rettenetesen tudni akarom).

Személyiségtípusokon is gondolkodtam, hogy például van, amelyik magával ragadóan tudja átadni a gondolatait míg a másiknak nincs meg ez a képessége. Persze ez se az a bizonyos megfoghatatlan, de remélem, itt valaki tud majd segíteni.



2020. márc. 10. 14:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
két módja van: ha irásba kezd, vagy ha kiválik az aludttejből
2020. márc. 10. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Attól még, hogy valaki ír, nem feltétlenül lesz író. Vagy igen?
2020. márc. 10. 16:00
 3/16 anonim ***** válasza:
75%
csak viccnek szántam...
2020. márc. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%

amúgy meg, gondolom, adottság kérdése is, tehetségé


mint ahogy minden alkotómunka


én például bármiről tudok verset irni, akár percek alatt 8-10 verszakosat, spontán módon, de ha "feladatként" kapom, akkor is pár nap alatt megszületik. Mert adottságom van hozzá. De festeni például nem tudok, mert ahhoz meg egyáltalán nincs készségem.


Ez ilyen.


Persze ha van affinitás, azt lehet tudatosan is fejleszeni, vagy hivatásszerűen gyakorolni, és lehet hobbi szinten is gyakorolni a magad és szűk környezeted örömére

2020. márc. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
A tehetséget írásnál (itt most nem verselésre gondolok, de nagyon tetszett a példád) miből lehet megállapítani?
2020. márc. 10. 16:23
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha magamból, a saját adottságomból indulok ki, akkor:

-sosem megy nyögvenyelősen, ha mégis elakadok, vagy gondolkodnom kell rajta, és nem jön az ihlet, azt izgalmas kihivásként élem meg, nem kellemetlenségként vagy nehézségként

-élvezem a munkát, és miután a végére értem, akkor is még napokig nincs kész igazán, mert eszembe jutnak ide-oda kiegészitések.

-sokan, akik alkotnak azt mondják, hogy sosem érzik tökéletesnek, befejezettnek a művüket. Ez rám nem igaz, legalábbis a vers irásra, azzal elégedett szoktam lenni egy ponton, ha jónak érzem. Ha más jellegű alkotómunkát csinálok, arra igen.

-mások is tehetségesnek tartanak, tetszik nekik amit csinálsz, örömet szerzel vele


most ezek jutnak eszembe

2020. márc. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
ja, és a legfontosabb, hogy ha belekezdesz, akkor dől belőled, nem tudod abbahagyni (néha van, hogy nem jön az ihlet, de ez a ritkább)
2020. márc. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
éjjel nem tudsz elaludni, mert azon kattogsz, hogyan folytasd, aztán eszedbe jut, és inkább felkelsz, és leirod, nehogy eggelre elfelejtsed.
2020. márc. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Szentimentalista alkat, az érzelmi gondolkodása, világa lágyabb, mint egy mai modern embernek. Jó a kreativitása, az elvonatkoztató képessége.
2020. márc. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

De mégis, mi az a plusz, ami íróvá tesz valakit, nem csak egy... emberré, aki ír? Elég bután fejeztem ki magam, de nem tudom máshogy megfogalmazni.

Szóval ott van pl. Kosztolányi, hogy magyaroknál maradjunk. Ő, ha elvonatkoztatok attól, hogy költő is, a leírtak miatt mondható írónak?

2020. márc. 10. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!