Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi tesz valakit íróvá?

Mi tesz valakit íróvá?

Figyelt kérdés

Van valami számomra megfoghatatlan, amit érzek ebben a kérdésben, és bár rengeteg ideje gondolkozom rajta, nem találom a választ (ami pedig égető mostanában, rettenetesen tudni akarom).

Személyiségtípusokon is gondolkodtam, hogy például van, amelyik magával ragadóan tudja átadni a gondolatait míg a másiknak nincs meg ez a képessége. Persze ez se az a bizonyos megfoghatatlan, de remélem, itt valaki tud majd segíteni.



2020. márc. 10. 14:58
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül kell "tollal a kézben" születni, el lehet sajátítani úgy is, ha valaki alapból borzalmasan ír.


A szükséges dolgokat el lehet sajátítani.


Fontos, hogy meglegyen az alap - rengeteget kell olvasni. A figyelmes olvasó észreveheti a különböző írói trükköket. (hogyan érdemes "ütemezni" a sztorit, hogy jó kezdeni-folytatni-befejezni, mi kelti fel a legjobban az olvasó figyelmét, hogy lehet előre sugallni történéseket...)

Ez keveredik a saját tapasztalatokkal.


Neten is rengeteg tippet lehet olvasni az íráshoz, ami szintén sokat segít.


Az is jó, ha a kész mini-történeteket, félkész novellákat, satöbbit megmutatod a barátaidnak, családtagjaiknak. Ha bátrabb vagy, keress neten olyanokat akik tudják kritizálni.

A kritikákat hallgasd meg, és gondold át alaposan. Ne hagyd, hogy a saját büszkeséged eltompítsa a hallásodat.


És persze írj, írj, írj. Ne hagyd abba, amíg nem vagy elégedett :)

2020. márc. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
100%

Ne haragudjatok, de én egyáltalán nem érzem valósnak azokat, amiket előttem írtak. Nem minden író vagy költő alkot folyamatokat, egy mű pedig nem öt perc alatt születik meg; minden hosszú, kitartó munka gyümölcse (ha hiszed, ha nem, de a kudarc is). Emberek vagyunk, nem lehetünk mindig motiváltak, főleg akkor nem, ha komolyan is vesszük azt, amit csinálunk. Én például végtelenül maximalista vagyok, igaz rám az is, hogy szinte sosincs ihlet hiányom, élvezek írni, kattognak az agyamban a fogaskerekek, viszont nem vagyok képes röpke percek alatt alkotni valamit. Nagyon sokszor le sem írom, mert nem szükséges, hiszen nagyon sok ötletem van, mindet nem menne megvalósítani.


Mindenki más, mindenki mástól lesz író, de az egész lényege annyi, hogy szeresse csinálni, és ne csak másokért tegye, hiszen magunknak a legnehezebb megfelelni.

2020. márc. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Bocsánat, elírtam, az folyamatosan akart lenni, csak már késő van,


Valamint azt még hozzáteszem, hogy a tehetség önmagában semmit nem ér, ha nem használod ki

2020. márc. 15. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Csicsky ***** válasza:
100%

Itt Mikszáth Kálmán leírja, hogy ő hogyan lett íróvá, végül is mi tette őt azzá:


[link]


Én ehhez csak annyit tennék hozzá, hogy a történetben leírt véletlen esemény kellett ahhoz, hogy őnála felszínre hozza az írói tehetségét. Ha ez elmaradt volna, akkor nem lesz belőle író.

Jó, tudom, hogy nem kimondottam a kérdésedre válaszolok, de ez mond valamit.

2020. márc. 15. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, de azt hiszem, félreértettetek. Valószínűleg nem fogalmaztam meg jól a kérdést.


Jó ideje írok, tehát magával a folyamattal nincs bajom, a szavak jönnek, ahonnan kell - tehát nem szabványok szerint, hanem valahonnan mélyről.


Az a "titok", az a plusz érdekel, ami megkülönbözteti az író embert az Írótól.

2020. márc. 15. 12:40
 16/16 anonim ***** válasza:

#15

Igazából mások véleménye

2020. márc. 23. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!