Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen a versem egy 10-es skálán?

Milyen a versem egy 10-es skálán?

Figyelt kérdés

Nem kell kíméleteskedni, tudni akarom, hogy érdemes-e verseket írnom. 18L


Valótlan


Ó, mily nehéz is a valóság,

Hogy lassan megöli a vágy;

Magamra veszek minden jót

Akár csak egy meleg takarót,

Mily fájdalmas reménykedni

És a szerencsével kérkedni,

Mindegy, kinek milyen a sorsa

Hisz mindenki a halál adósa,

S már csak a rettegés maradt

Mert az élet elveszi, amit ad.


Fáj a valótlan, és fáj a valóság

És csak képmutatás a jóság,

Kételkedve, a hit szövi álmom

Nem élek, csupán csak játszom,

Bolondság élni, bolondság halni

De nagyobb bolondság maradni.


Mily nehéz megérteni a rosszat

Szeretni, és tisztelni a gonoszat,

Megölni magunkban sok vágyat

Mondván; van bennünk alázat,

Lehajtjuk a fejünket, mind, sorba

Akár csak egy hervadó vadrózsa,

Melyet a világ gyökerestül kitépett

S már soha nem láthatja a rétet.


Ó, mily nehéz elhinni a valóságot

Míg magunkban őrzünk sok álmot

Nehéz elengedni a boldogságunk

Magunkra fessük, s annak látszunk,

Folyton megtévesztve ezzel másokat

S hogy mi a valóság? - Csak másolat.


2020. márc. 17. 15:57
 1/8 anonim válasza:
31%
8
2020. márc. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
2. Tele a hajától húzott kínrímekkel.
2020. márc. 17. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
39%

Hát konkrétan nekem 0.

A vers nem attól vers, hogy a sorvégi szavak rímelnek. Bárki össze tud szedni rím párokat.

2020. márc. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
34%

Nálam ez egy erős kettes.

Ott kezdődik a probléma, hogy:


"Ó, mily nehéz is a valóság,

Hogy lassan megöli a vágy;"


A valóságot a vágy nem öli meg, ez fordítva működik. A többi részletbe meg már nem megyek bele.

2020. márc. 17. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
7
2020. márc. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Egy jóindulatú négyes. Tényleg tele van kínrímekkel és képzavarokkal, plusz nagyon patetikus. Egy költő a 21. században már nem így ír.


Viszont nem túl tisztességes az, hogy lepontozod azokat, akik őszinték hozzád. Lehet, hogy durván fogalmaztak, én megpróbálom szebben elmondani: jó dolog az, ha ilyen dolgokra gondolsz, jóval értelmesebb elfoglaltság, mint amit a korodbeliek csinálnak többnyire. De semmi értelme megsértődni, ha 18 évesen még nem írsz jól. A versírás nem megy mindenkinek egyből, csiszolni kell a technikádat, megtanulni úgy eredetien látni, hogy az ne zavaros legyen, hanem a másik számára is átélhető.


Szóval, ha szeretnél írni, áldozz rá időd, olvass sokat és figyeld azt, hogy a nagyok hogyan csinálják. Ne utánozni, hanem megérteni próbáld, ők mikor hogyan járnak el. Kortársakat is olvass. És majd a háromszázadik versed minősége eldönti, hogy érdemes-e ezzel foglalkozni.


Hajrá!

2020. márc. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%
Nekem pedig nagyon tetszett és hatással volt rám miközben olvastam, ami nincs így minden verssel. Szerintem mindenképpen folytasd és látszik tényleg a megfogalmazáson is hogy nagyon éretten állsz az élethez. Egyébként 9
2020. márc. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tá-Titi szótag egyáltálán nme jön ki , ezzel el is rontotada verset, minősíthetetlen a versed stílusa, pusztító logikai bakikkal teszed tele (ahogy fent is leírták) vágy öli meg a valóságot,mi? :D Hát ne haragudj, de a versíráshoz igen is tehetség kell, ilyen logikai bakit nem engedhetsz meg magadnak :D a valóság öli meg a vágyat, nyitott szemmel kell járnod és reálisan életszerűen gondolkodni, mert ha ezt elvsized a kiadóhoz, lefizetted, ő kiadja, te enm hogy pénzt nem kapsz ezért a fájó, pökhendí, kínrímekkel teli szótagszámban nem párosítható reménytelen szerinted versnek gondolo szerintem buta irasodhoz, hanme még adóságba keveredsz!


Ami a kérdésed illeti : azt mondtad : " Nem kell kíméleteskedni, tudni akarom, hogy érdemes-e verseket írnom. 18L" Akkor miért pontozol le mindenkit? Magyarazd mar el? Igen is el kell tudni fogani a kritikat, ami nem jó az nem jó!


Hogy érdemes e versírással foglalkoznod?

Hát végülis csak összekapargattál ide vhonnan aztmondja 4 6 soros versszakot :D

Ez olyan mint az autóvezetés vagy egy fizikakísérlet vagy amatek ... szóval minél többet csinálod, annál jobb leszel benne!

Érdemes verseket írni, mindenki kezdi valahol, én is igy kezdtem, senki nem szülketik úgy, hogy olyan verseket ír, mint Petőfi :D Petőfi sem így született, ő is kezdte valahol. :D

Én azt javaslom, hogy inkább csak egy két versszakot írj, ami 4 soros legyen, de páros rímbe kijöjjön az egész, kevés legyen a szóismétlés is benne, de ink. ne legyen és vigyelj a realitásra, saját átélt érzelmeid is leírhatod, olykor nehéz rínmet találni, de ha nem találsz húzd ki asort ird át ne legyne tul kilógó és élvezhetetlen :D

pl :

" Bolondság élni, bolondság halni


De nagyobb bolondság maradni."


Ez nem h rim de annyiar kilog h ez mar faj... :D és ennek a vsz.-nek za eleje is gyatra :D

Bolondság élni, Bolondság halni,

Semiképpen sem kell ittmaradni... vagy tudom is en de meg igy is jobban kijon vagod aprblemom? :P

2020. márc. 31. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!