Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan tudnék eligazodni a...

Hogyan tudnék eligazodni a versírás szabályai között, hogy rövid időn belül tudjak írni egyet?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy lehetetlen néhány nap alatt elsajátítani a költészet rejtelmeit. Feltehetően arra is kevés a rendelkezésre álló idő, hogy annyi tudást birtokába jussak, amely egy épkézláb vers megírásához kell, de utóbbira mégis kísérletet tennék.


A téma adott, mondhatni pontosan tudom, hogy mit szeretnék vers formájában átadni. A bonyodalmat az adja, hogy számos rímfajta létezik, nem is beszélve a lehetséges formai követelményekről, a verselésről, és a szótagszámról. Tudtam, hogy nem egyszerű verset írni, de arra sem gondoltam, hogy ennyire elveszettnek fogom magam érezni.


Esetleg tudnátok adni néhány tippet? Tényleg nem szeretném megváltani a világot, akinek írnám már a szándékot is rendkívül értékelné, de szeretnék ennél többet nyújtani, és valami olyat alkotni, aminek az olvasása némi élvezetet is kínál.



2020. ápr. 24. 15:22
 1/5 anonim ***** válasza:

vannak ilyen könyvek, ahol a versformákat meg lehet ismerni, könyvtárban is, most nem tudom hogy lehet megszerezni. Ihlet is kell utána:))

[link]

[link]

2020. ápr. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
taposd ki a saját utad-legyél pionír a szakmádbn s ne kövess holmi megkövesedett szabályokat-max támpillérek legyenek-újjíts légy egyedi-ez a te egyéniséged!
2020. ápr. 28. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
olvass klasszikusokat verselőktől-a maiaktól semmit nem tanulsz leírnak vmi történést vmiről se forma se rím s ezt odahányják nesze modern vers ennek semmi értelme ez olyan mint a hipnotikus öngyógyítás...a Nagyok már letették az alapot abból s onnan tanulj!-s az onnan tanultakat ültesd át a mai korba s sikered lesz!
2020. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Dicséretes a szándékod. Azt javaslom: olvasd el az Irodalomelmélet mindenkinek c. Szerdahelyi István-könyv verstani részét. Én is abból tanultam meg szinte mindent.
2020. szept. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
De minek ha nincs újító szándék vagyis saját hangját nem találja meg?!?
2020. szept. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!