Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mennyiért lehet venni olyan...

Mennyiért lehet venni olyan ecsetet, amibe vizet lehet tölteni?

Figyelt kérdés

Bele öntjük a vizet, és az adagolódik.

Kinek van ilyen és mennyiért vette?



2020. júl. 13. 14:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Víztartályos ecset keress rá...
2020. júl. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 FarkasKölyök. válasza:

Szia! Nekem van, több méretben is, több készlettel. Víztartályos ecset vagy tölthető ecset néven futottak eddig, ahol láttam.


Én anno valamelyik művészellátóban vettem, Aqua-Flo néven az első szettet, kb 3.000 volt. Nyilván vannak ettől nagyobb nevek gyártmányi is (pl Derwent, de ott egy toll 3.000). Az enyém egy műanyag végű, puhább, barna sörtés cucc, 3 különböző méretben, amit a nyakánál színkód jelöl (ez pl tökre tetszik benne). Eddig egész jók voltak, jó pár éve megvannak, nem ment totál tönkre még a feje ennek az első szériának. A leggyakrabban használt méretűnek mondjuk egy kicsit már keszekuszák a sörtéi és picit hullik is néha. De nem mai darab. A kupakokat rohadt hamar elhagyja az ember róluk, egy idő után könnyen leesnek maguktól is, utána viszont csöpög a sörtéken keresztül, ha csak bedobod a tolltartódba és előre feltöltve vinnéd magaddal. Vagy üresen viszed és ásványvizes palackból próbálsz utána csöpögtetni bele a keskeny száján keresztül, szórakoztató mutatvány :D Szóval a konstrukciónak ez a része nem a legjobb, de a többi még tartja magát és nincs velük úgy igazán bajom, mert összességében jó és hasznos cucc :D Vízfestékhez és tushoz is használom én eddig eléggé szerettem és mindennel együtt nem bántam meg, hogy megvettem.


A második szett (szintén 3 méret) még bontatlan, az Lidlis, szerintem egy éve vettem (max 2), az kereken egy ezres volt. Ezen hasonlónak néznek ki a sörték, tapintásra is, fehér műanyagból vannak, az ecsetek tartályai viszont nem színesek, hanem egyformán átlátszók, betűvel van rajta a méret - ha szemre nem látná a különbséget az ember netán :D Ezt az új készletet még nem is bontottam ki, az első évek óta tart, szóval nem tudok még pontos minőségi review-t adni. De eddig egy csomó lidlis irodaszer és művész cucc tök jó volt (vannak persze gyengébbek is), de elég sok bejött, szóval nem annyira tartok ettől sem, nincs negatív előítéletem feléjük :) Szerintem amúgy ez éri meg a legjobban próbára, főleg ha tudsz egy kicsit várni rá, mert harmad-, sőt kilencedannyi árban mint a művészellátósok, és tapintásra/szemre nem néz ki sz@rnak... összedobni egy ilyet meg nem nagy agysebészet, szóval csak nem rontották el nagyon a gyárban :D Ami valószínűleg ugyanúgy Kínában van a többségnél, függetlenül attól, hogy milyen logót üt bele :D ... Ja igen, és a lidlisen a kupak rögzítése ezerszer masszívabb, azt már most látom, levenni is nehezebb, igaziból egy klasszik tollkupak, nem olyan tessék-lássék ráillesztős cucc. Hátránya a dolognak, hogy full kiszámíthatatlan hogy mikor lesz Lidlben (bár most pl már tök régen voltak művész cuccok, meg ilyen tartályos ecsetkészlet is, szóval lehet lesz hamarosan) és olyankor gyorsan le kell rá csapni. Aztán lehet akár 1-2 évig sincs újra, de az is lehet hogy fél éven belül megint hoznak. Viszont sokkal olcsóbb mint a hobbiboltosak vagy a művészellátósok, azoknak darabja ennyi kb, mint itt egy szett. Vagy több. A Lidl pedig olyan, hogy ki lehet fogni jó cuccokat minden kategóriából, meg tök gyengéket is, van amiért az ember elmegy egy művészellátóba vagy egy sportboltba és messze többet fizet érte, másban viszont töredék áron hoznak legalább ugyanolyan jó minőséget (vagy ár-érték arányban jobbat), sőt, néha ugyanazon gyártósorokról csak átlogózva. Zsákbamacska kicsit. De megéri próbálkozni. Ilyen ecsetnél pl szerintem nem kell kapásból a Nagymező utcába szaladni.


Ha csak ki akarod próbálni és tudsz várni, szereintem vadássz egy Lidlis szettre; ha nem akarsz bizonytalanul várni, akkor egy olcsóbb-közép kategóriás művészellátós szettet vegyél. De ha nagyon kíváncsi vagy és sok pénzed is van, akkor próbáld ki a felsőkategóriát (is) nyugodtan, csak aztán írj egy review-t ide, ha esetleg összehasonlítottad egy Aqua-Floval vagy egy lidlissel. :D :D :D

2020. júl. 14. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 FarkasKölyök. válasza:

Előző vagyok még, elírtam két helyen, mert már késő van :D Szóval a *nem bontottam még ki - nyilván logikailag bukfenc, ha leírom milyen a tapintása és hasonlók, ez gondolom leesett. :D Nem használtam még festéshez, ezt akartam kifejezni, de összetaperolni már összetaperoltam és szétszedtem őket :D

A másik a *Derwent toll - azaz ecset, de gondolom ez is megvan, nem akadtál fent rajta. Asszem láttam már vízzel tölthető toll néven is, ezért is írtam el.

2020. júl. 14. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Attól függ honnan is milyen márka az ecset. De olyan 2500-3000 Ft ritkán, de lehet találni olcsóbban is.
2020. aug. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!