Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szeretnék megtanulni rajzolni,...

Szeretnék megtanulni rajzolni, hol kezdjem?

Figyelt kérdés
Régen még általánosban egész jól ment, de nem foglalkoztam vele.. most viszot szeretnék megtanulni hobbi szinten. Hol kezdjem? Esetleg néhány tanáccsal el tudnátok látni ezzel kapcsolatban? Köszönöm előre is a válaszokat!
2020. okt. 20. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
van jó pár rajztanítós tankönyv magyarul pl. rajzolás alapjai stb, a , én azokat olvastam, leckékre van osztva és azt kezdtem el csinálni, sorban a könyveket. ezek az alapoktól vannak felépítve. Néha videókat is néztem, ha találtam jót.
2020. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
70%
ja mivel sneki nem fog kijavítani téged, muszáj lesz magadnak. Én mindig ugyanazt rajzoltam le ami a könyben volt lerajzolva, kvézi másoltam, nem vettem elő saját kanalat, vázát. A rajzomat, másolásomat mindig összehasonlítottam a könyv rajzával és ha nem egyezett vagy hiányérzetem volt, ott addig addig néztem, próbálkoztam, míg nem hasonlított. mindig leírtam jegyzetben hogy mi volt a hibám, mire figyeljek: pl. ezt itt görbébbre kell húzni, itt fontos a szimmetria, az árnyéknak kell sötétebbnek lenni itt, világosabbnak itt és akkor fog hasonlítani...
2020. okt. 20. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja és az elején még nem kell nagyon tökéletesen csináűlni, egy könyvet kétszer háromszor is végig kell újra venni és minden alkalommal jobban fog sikerülni
2020. okt. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igazából fontos, hogy örömed leld benne. Próbálj ki többféle médiumot, fess akvarellel, akrillal, temperával, rajzolj tussal, tollal, ceruzával, pasztellal.


Razjzolj azt, ami érdekel. Tölts meg egész vázlatfüzeteket, rajzolj nagyban, többféle színű papírra. Keress olyan művészeket akiknek tetszik a stílusa, és nyúld le a neked tetsző dolgokat. Pl az ecsetkezelését, színeket, fényeket. Ne csak egy forrásból tanulj, mindenkitől tanulhatsz valamit.

2020. okt. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod, esetleg tudsz ajánlani rajz könyvet?
2020. nov. 1. 13:36
 6/7 anonim válasza:
Szia! Van már stílusod? Ha nincs, akkor próbálj a netről egyszerűbb rajzokat másolni. Én eleinte csak animék jeleneteit állítottam meg, és másoltam át egy-egy karaktert. Utána másoltam egy csomó különböző meséből. Tündéri keresztszülők, Mézga család, Eperke, ilyesmik. Utána ami nagyon meghatározó volt, az Vivziepop rajzstílusa. Ha sokat másolsz, és egy-egy stílusból átveszel dolgokat, kialakul a stílusod. Ha a stílus megvan, már sokkal könnyebb, és csak ihlet kell.
2020. nov. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Elnézést a késői válaszért, nincs még stílusom, de amit most leírtál az nagyon jó ötletnek tűnik! Ki fogom próbálni! 😊
2021. febr. 7. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!