Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mi az a nyelv amit szeretnétek...

Mi az a nyelv amit szeretnétek megtanulni? Milyen nyelven beszéltek és milyen szinten vagytok belőle?

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 17:30
 1/9 piriiiii ***** válasza:

A francia, az orosz, a spanyol, a török is tetszik.

Magyarul tökéletesen (viccesen hangzik, de sok magyar nem beszéli jól a nyelvet, a helyesírásuk pláne borzalmas), angolul középszinten.

2017. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Én középszinten beszélek angolul és németül, illetve most fejlesztem magam felsőfokra angolból. Jelenleg a török nyelvet is tanulom, mint új nyelvet. Később szeretnék még megtanulni spanyolul, olaszul, kihívásként pedig orosz és arab nyelven.
2017. jan. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Középszinten beszélek angolul, alapszinten hollandul, és minimálisan franciául. Ezt a három nyelvet szeretném minél magasabb szintre emelni. Esetleg még a spanyolba kezdenék bele, de sok másik nyelv is érdekel.
2017. jan. 6. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Azt szeretném, ha az angolom olyan erős lenne, hogy más nyelvek ne zavarják, és hogy a munkáltatók is megfelelőnek tartsák. Valahol középszinten vagyok, de magasabb szint kellene belőle, mert a kommunikációm nem a legjobb.

Németből jobb vagyok (biztos középfok), de az nem jó, programozónak angolból kell jónak lennie. Tudok eszperantóból is (alapfok?), valamint latinul is tudok, aktiválása jelenleg nem prioritás. (A magyar jelnyelv néhány jele, és hellyel-közzel értése nem sokat számít.) Következőnek a lengyel van kinézve.

2017. jan. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
C1 koruli angol (kulonosebb nem foglalkoztat, hogy milyen szintu, mert kisgyerekkorom ota inkabb csak hasznalom, mint meregessem :D), B2 koruli török (ez az uj szerelmem miota hazajottem Torokorszagbol, ugyhogy nagyon gyorsan haladok vele szerencsere. A B2 szint meg lett 6-7 honap alatt, remeljuk meg egyszer ennyi, es mehetek felsofokra belole - mert itt viszont szeretnem merni a fejlodesemet valahogy). Ezenfelul nemetet, spanyolt es a portugalt elolvasgatom, de kulonosebben mar nem erdekelnek. A torok felsofok utan maradok inkabb az ilyen keleti, kozep-azsiai nyelveknel, illetve meg a maltai az ami nagyon erdekel, mert erdekes keverek :)
2017. jan. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
kozepszinten angolul, most tervezem ezt fejleszteni felsofokra, nemetul alapfokuan beszelek es tervezek olaszul tanulni:)
2017. jan. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Angolul,Németül beszélek felsőfokon és anyanyelvi szinten magyarul és horvátul.
2019. jún. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Felsőfokúm van angolból és németből, de van olyan tájszólás, akcentus, amit nem biztos, hogy megértenék, illetve bizonyos témákban például gyenge a szókincsem (jogi, gazdasági, műszaki szövegek például). Egy c1 típusú nyevvizsga sajna nem jelenti azt, hogy célországban gond nélkül elboldogulnék bármilyen környezetben sajnos :(. Egyetem óta a németet keveset használom, pedig nagyon szeretem. Jövőre hollandul fogok tanulni, továbbá japánul is, ha minden jól megy, mert egyetemen találtam nyelvkurzust és így az intézményen belül olcsóbb ugye. Tetszik még a svéd is, az orosz is, amiért olyan különlegesen fura, de arra nem áll rá a nyelvem.
2019. júl. 9. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Egyébként szerintem jól teszitek, hogy tanultok ázsiai/közelkeleti nyelveket, mert a ritka fajták keresettek. Pl. oké, ott sokan beszélnek törökül, de Magyarországon meg rohadtul nem, az orosz is keresett még mindig, a japán, kínai, koreai is, szláv nyelvek is. (Előző voltam)
2019. júl. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!