Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tanulmányrajz mellé mit...

Tanulmányrajz mellé mit szoktak általában odaírni?

Figyelt kérdés

2020. okt. 29. 11:41
 1/5 A kérdező kommentje:
Aki, nem ért ehhez az inkább ne is írjon...
2020. okt. 29. 13:15
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, én művészeti iskolába jártam, de nem teljesen vágom, pontosan mire gondolsz.

Tanulmányrajz, tehát skicc vagy félig-meddig kidolgozott rajz, név és dátum szokott szerepelni, többnyire a jobb alsó sarokban. Esetleg jegyzetek, amiket később fel tudsz használni, mondjuk ha természetes fénynél dolgolzol, és a fények változnak.

2020. nov. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én is művészeti iskolába járok, de a tanár nekünk nem mond semmit, pedig kérdeztük. A skiccek mellé szöveget kellene oda írni, csak hát nem tudjuk, hogy pontosan mire gondolhat.
2020. nov. 3. 11:18
 4/5 anonim ***** válasza:

Milyen tantárgy? Úgy értem, hogy egyszerűen rajz vagy pedig szakmai, például animáció, képi ábráázolás? Sokszor szaktől függő, például én kerámiára jártam, és a vázlatok mellé néha odaírtuk milyen mázzal, engobbal díszítünk, milyen a falvastagság stb.

Animációnál a részletek, kulcsok, a lehetséges forgatókönyv. Illetve még az is eszembe jutott, hogy lehet, hogy dokumentálni kell a munkafolyamatot. Például leírod, hogy van öt keresővonal, amíből egyet kihangúlyozol, leírod, hogy a kompozíció elsőre felcsúszott, ezért újra kellett rajzolnod, az arányokat. Ebben lehet valami.

2020. nov. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! Rengeteget segítettél! 😊
2020. nov. 6. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!