Kezdőoldal » Szórakozás » Zene » Első, kezdő zongorának jó...

Első, kezdő zongorának jó lehet ilyen?

Figyelt kérdés

Elektromos zongorát veszek (pénz és helyhiány miatt), itthon szeretnék megtanulni és nem profi szinten. Csak nagyon vonz a zongora és a zene, szeretnék kicsit érteni hozzá. Később akár mélyebb szinten is. A következőket néztem, árban is pont beleférnek:

[link]


[link]


[link]


[link]


2018. máj. 6. 19:52
 1/5 A kérdező kommentje:
Illetve a Roland RD-150-t néztem még.
2018. máj. 6. 21:18
 2/5 anonim ***** válasza:

szerintem a Roland a legkomolyabb nekem eddig csak az volt barátoknál próbáltam másmilyet de összehasonlíthatatlan(de ez ízlés kérdése)

Ha csak zongorázni szeretnél, tehát simán zongoraként akarod használni és szempont az hogy ugyan olyan érzés legyen lenyomni egy billentyűt mint rendes zongorán akkor ezt: [link]

Ha a funkcióknak fontos szerepe van számodra akkor ezt: [link] Ajánlom.

Ha egyedül segítség nélkül internetről akarsz megtanulni zongorázni nagyon nehéz dogod lesz. Zongorához nincsen olyan sok oktatóanyag mint gitárhoz.

Meg ha meg is tanulsz kottát olvasni akkor is egy nagyon lényeges dolgot azok nem mutatnak:A hangsúlyt.

egy zongoradarabot az tesz érdekessé meg széppé hogy nem mint a metronóm teljesen kötötten megy megállás nélkül és hangerő változtatás nélkül hanem érzéssel.

huhh. egy kicsit hosszabb lett mint terveztem meg el is tértem a tárgytól de remélem kielgítő volt a válaszom.

sok sikert a tanuléshoz!!!

2018. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Kezdésnek bôven megfelel mindegyik, amit linkeltél. Csak óvatosan a használt hangszerekkel, gyôzödj meg róla, hogy valóban jó állapotúak!
2018. máj. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Bevallom őszintén az ár miatt a Roland felé hajlok. Kérhetnék megerősítést, hogy jó döntés volna-e? :D
2018. máj. 19. 16:50
 5/5 anonim ***** válasza:

A Roland RD150 teljesen alkalmas arra, hogy normálisan megtanulj zongorázni. Ugyan szerintem az akusztikus zongorákkal, pianínókkal össze se lehet hasonlítani a digitális zongorákat élmény szempontjából, de mivel a digit.zong. nem igényel annyi karbantartást, illetve helyigényesebb és kompakt, ezért annak is megvan a létjogosultsága.

A fent említett Roland ugyan nem mai darab, viszont minden megvan benne, ami a zongorázás normális tanulásához szükséges lehet. 88 kalapácsmechanikás billentyûzet, és mivel azért mégiscsak Roland, ezért feltételezem a hangminôsége is jó. 64 polifóniás a hangszer, ami bôven elég.

2018. máj. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!