Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Kezdő zongorának mit ajánlotok?

Kezdő zongorának mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Autodidakta módon szeretnék megtanulni zongorázni. Melyik az a zongora, ami nem olyan drága es kezdesnek jo? Illetve mit ajánlotok hogy jol megtudjam tanulni? Mindenre kíváncsi vagyok. :)

2020. dec. 9. 11:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Vitázni persze nem fogok, ez a kérdező döntése, csak attól akarom megóvni, hogy beleugorjon egy feleslegesen nagyobb kiadásba, mielőtt kiderülne, hogy van-e hozzá érzéke, mennyire komolyan érdekli, milyen jellegű számokat/darabokat akar tanulni, játszani, stb. Egy full méretű, kalapácsmechanikás elektromos zongora egész más érzés (ha jó minőségű), ez tény, de ha most kezdi, és számít az ár, akkor feleslegesnek érzem.

Respect. :))

2020. dec. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:

Szia! Ugyan ez nem igazi zongora, de hozzád hasonlóan én is szeretem a zenét saját szórakoztatásomra, autodidakta módon tanulgatni. Én mostanában ezzel szoktam gyakorolni: [link]

Így feleslegesen nagyobb kiadásokba se veri magát az ember, de mégis megmarad a zene :)

(Gondoltam azért elküldöm, hátha segít...)

2020. dec. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek! Mivel még nem vagyok hozzaértő minden komment a hasznomra válik :)
2020. dec. 10. 14:17
 14/15 anonim ***** válasza:
Én kocazongorista vagyok, de azt mondom nekünk kocogóknak is kell tanár, legalább 2-3 évig. Ezután nagyon sok mindent el tudsz majd játszani kottából. Nekem most így jó speciel. Nem egyszerű a kottaolvasás, a ritmus, stb. Nem lehet ezt egyedül megtanulni.
2020. dec. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Először én is egy egyszerű kis szintin játszottam, aztán mikor látták hogy komolyabban gondolom, kaptam egy digitálisat. Azóta is azon pötyögök, bar már kevesebbet szoktam gyakorolni.
2020. dec. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!