Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért szólják le a tehetségtel...

Miért szólják le a tehetségtelenebb emberek a szorgalmasabb, tehetségesebb társaikat?

Figyelt kérdés
Régi kérdésnél fellinkelte valaki egy ismerősöm művészblogját, és rögtön jöttek az utálkozó válaszok. Mindez úgy, hogy a srác külföldön van ösztöndíjjal, rendszeresen elad képeket, és sok kiállítása volt...miért ilyenek a magyarok?
2010. aug. 12. 12:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Ez egy névtelenül kommentelhető oldal. Szerinted a kis fantasy-maszatolók nem ragadnák meg a lehetőséget, hogy érvényesüljenek valahol? Nemrég ismerősöm kiállításán voltam, és egy kis 15 éves lányka jött oda, hogy "deháteznemisélethű". Ezeknek kb. annyi agyuk van, mint egy marok lepkének.
2010. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ez nemcsak művészeknél van így. Munkahelyen, iskolában...

Láttam én is művészeti oldalt ide linkelve, és kb. azt írta rá valami gyökér, hogy "tanúljon" meg rajzolni az illető-holott festőművész oldala volt. Azért van mert frusztráltak sikertelenségük miatt.

2010. aug. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert döntő többségében nem az igazán tehetséges és szorgalmas emberek jutnak előbbre.Én pld szakmailag el voltam ismerve a munkahelyemen mégis lemeradtam a béremelésben. Én voltam az új emberek betanítója oktatója vajon miért? Mégse kaptam megfelelő anyagi elismerést, kitüntetést azt kaptam amihez majdnem semmi nem járt.Béremelést meg más kapott, hát ezért!
2010. aug. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Utolsó, na igen ezt én is tapasztaltam munkahelyen=(

Többiek-én itt csak művészekről beszéltem. Viszont akkor rájuk is igaz ez.

2010. aug. 12. 13:30
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Kinek mi a tehetséges. Én pl most fogok végezni művészeti egyetemen (nem rajztanári), de anuykámnak még mindig kétségei vannak a tehetségem felől, mert neki az a jó művész, aki élethűen lerajzol valamit, szép színekkel. Mert az a valami...

Nem mindenki rosszindulatból szólja le a másikat, igaz sok olyan is van, de sokan meg olyanok, akik egyszerűen nem értik, vagy tényleg nem tetszik nekik...

Mondjuk az is igaz, hogy attól, hogy valaki suliba jár, elad képeket meg kiállítása volt, még nem lesz tehetséges.

Sok olyan hely van, ahol már csak azért, mert megemlíted annak a bizonyos egyetemnek a nevét, kiállíthatsz, akkor is, ha szart raksz ki.... Szóval ennyit erről.

Egyébként meg nem értem, hogy egy művész hogy lehet olyan igénytelen, hogy IDE belinkeli az oldalát. Ez most nem leszólás, de én soha nem tennék ilyet! Meg nem is érdekel annyira a 15 éves fantasy-rajzolók véleménye...

Szóval ha ezt megtette, akkor erre számíthatott már alapból, ezért nem értem a felháborodást...

2010. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
77%
Utolsóval is egyet értek, nem aza dott művész linkelte be a blogját, hanem egy rokona. Dumáltam vele és kb. ő is ugyanezen a véleményen van/volt. Amikor megtudta, hogy ide is felkerült az oldala, nagyon kiakadt, rokonai elég hülyén kezelik, mert feketbáránynak számít és azt hiszik ha bárhová fellövik a dolgait, annak örülni fog...Hát nem.
2010. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
12:44 voltam. A kérdező ismerőse meg tényleg igénytelen lehet, ha ide felteszi.
2010. aug. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Úristen, akinek ide belinkelik, vagy ő belinkeli bármilyen oldalát, az nem normális!

Fantasy-rajzolókról meg megvan a véleményem, általában másolnak, maszatolnak, szr... és én is láttam azt a "kommentet", amit idéztetek, valami képregényes kérdésnél. Aki ilyet ír, h "tanúlj", eleve komolytalan balfék:)

2010. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tegnap 15:47-nek annyira igaza van,nem biztos,hogy mindenki rosszindulatból mond olyat amit mond.

Én ugyan még csak 16 éves vagyok,de nem fantasy rajzoló,hanem komolyan veszem a művészetet.Ugyan abban a cipőben járok mint a 15:47-es,csak nem egyetemen tanulom a művészetet,hanem középsuliban.A lényeg,hogy a szüleim,közeli ismerőseim el vannak ájulva egy portrémtól,hogy mennyire élethű és milyen "szép"...de egy elvontabb képre nem szólnak semmit,mert nem akarnak megsérteni.Miközben a tanáraimnak tetszik,pedig ők már felmutattak valamit és nekik tényleg van beleszólásuk mert a diákjuk vagyok,de mégis meg adják a jó jegyet.Közben a "nem képzőművészek",meg képesek leszólni,mert nem tetszik nekik nem látnak mögé stb,persze nagy részénél benne van a rosszindulat is.

Nem az a baj hogy magyarok,hanem,hogy nem látják a lényeget,mert nem értenek hozzá,ezzel nincs is semmi baj,hanem azzal van a baj,hogy annak ellenére,hogy nem értenek hozzá nagypofájúak és azt hiszik,hogy most megmondják a frankót,ha jól leszólják a művészt.

2010. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Frusztráltak, amiért nem ennyire tehetségesek (semmiben), és azzal a saját kis lelkivilágukat pátyolgatják, hogy leszólják a náluk jobbakat...
2010. aug. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!