Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Manapság az emberek írnak még...

Manapság az emberek írnak még operát?

Figyelt kérdés
Vagy már esélytelen, hogy olyan operák íródjanak, mint az előző évszázadokban?

2021. jan. 6. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
94%

Olyanok biztosan nem íródnak nagy százalékban. Megjegyezem, minden művészeti ág, a közízlés dettó (a pop és a magas) is megváltozott abban a röpke időben. Ennek ellenére te nyugodtan írhastz letűnt korok ízlésének megfelelő művet.


Hogy most ki é mit ír, azt a contemporay classical music-ra rákeresve megtudod. Jó keresgélést!

2021. jan. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy egyes is írja:

[link]

2021. jan. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
De magyarul is keresheted: kortárs operák.
2021. jan. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Nincs bajom az operával, de nem is kedvelem túlzottan.

Egy könyv kapcsán jutott eszembe, amit olvasok. Még manapság is sokan szeretik az operát, és el kell ismerni, hogy voltak nagy zsenik, kár, hogy ez a műfaj idővel úgy néz ki, hogy ki fog kopni.

2021. jan. 6. 19:28
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

persze hogy írnak"opera-t"ha olyan az internet program....

(ha még érvényben van:nagy piros O-pera..)

2021. jan. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
97%
Tavaly, vagy tavalyelőtt volt Eötvös Péter Senza Sangue (nem vagyok biztos a helyesírásban)című operájának az ősbemutatója a MÜPÁ-ban. Ott voltam a főpróbán, kifejezetten kellemes volt. Tudom, ízlések és pofonok....
2021. jan. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!