Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A Mester és Margaritának, mi...

A Mester és Margaritának, mi az értelme mert nem értem?

Figyelt kérdés
Én egy 4 órás orosz változatot láttam, de mintha egy skizofrén vagy pszichopata írta volna. Egy nagy összevisszaság volt az egész. Előbb Pilátus és Jézus utána meg Wunland... stb A film 2005-ös.

2021. jan. 20. 19:14
A kérdező szavazást indított:
Az egyik lejobb sztori.
Nekem se tetszett.
19 szavazat
 1/8 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy Wunland a sátán, de akkor is.. lehet nagyon át volt dolgozva.
2021. jan. 20. 19:16
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem olvasd el a könyvet... utána jobban fogod érteni. Jó könyv.
2021. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Hát lehet az lesz! :D
2021. jan. 20. 19:34
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem láttam a filmet. A könyv az mestermű.
2021. jan. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Laci555 válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz. A könyv mestermű. A filmet én sem láttam.:(

Alapvetően a keresztény vallásban mind a sátán mind mind a rómaiak szerepe Jézus megfeszítésénél megkérdőjeleződik. A Pilátus tehetett -e mást mint amit tett..? Jézus keresztre feszítése nélkül a megváltásunk nem lehetséges. Mária Magdolna szerepe tényleg annyira negatív? Alapvetően a sátán nélkül, szabad akaratunkkal hogyan választhatnánk Istent? Egyáltalán erkölcsileg mennyire elítélhető a fényhozó lázadása? Nem-e része Isten tervének, hogy a szabad akaratot próbára tegye?... Alapvetően pár alapvetően elfogadott nézet megkérdőjelezésével, egészen más megvilágításba helyezi keresztény hitünket. Mindenesetre azzal zárom, hogy inkább erősítse a mindenki hitét mintsem megkérdőjelezze, viszont mestermű.

2021. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is csatlakoznom kell az előttem szólókhoz.


Sajnos én sem láttam a filmet, csak a könyvet olvastam, viszont a mű gyönyöre az abszurditásában rejlik, amit szerintem Bulgakov nagyszerűen tudott megjeleníteni az alkotásában. Mesterien ábrázolja a sztálini Oroszországot, és az ebbe a helyzetbe lépő Wolandot is. Jók az intertextuális utalásai is, amik csak színesítik az egész atmoszférát. És igen több cselekményszál van, de ezek építik egymást, semmiképpen sem hátráltatják az értelmezést, mint ahogy esetleg a filmben ...


Ha teheted kedves kérdező, akkor olvasd el a könyvet. Megéri.

2021. febr. 8. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm! Tervben van!
2021. febr. 8. 18:54
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezt pont úgy nem lehet megfilmesíteni mint pld. Vian Tajtékos napokját.

A könyv remekmű.

2021. júl. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!