Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Színes Rajzolás felszereléssel...

Színes Rajzolás felszereléssel kapcsolatos tanácsok kezdőnek?

Figyelt kérdés

Abszolút kezdő vagyok. Lehet, hogy teljesen egyértelmű egyes tárgyra a válasz, de úgy vagyok vele, hogy minden apró eltérésnek jelentőssége van. Így tehát legyen szíves olyas valaki válaszolni, aki ugyanígy lát!!!


Tanácsokat szeretnék kérni felszerelésekről, hogy milyen:

ceruzát (és hány színűt),

papírt,

felületet,

radírt vásároljak


Továbbá kérdezem azt is, hogy milyen egyéb felszerelésre lesz szükségem?

Tanfolyamra jelenleg nem szeretnék beiratkozni.


Keret: 10-25eFt között legyen összesen. Tehát ezért a pénzért miket javasoltok.


Előre is köszönöm!



2021. febr. 13. 07:46
 1/8 anonim ***** válasza:
72%

Szerintem kezdőként a 12 szín teljesen megfelel, ami minőségibb, az a Faber Castell vagy a Prismacolor. A nyomtatópapírt, műszaki rajzlapot felejtsd el, vannak kifejezetten ceruzarajzhoz való papírok, például a Daler Rowney-nak, Fabrianonak, Strathmore-nak vannak jó vázlatfüzetei. Spirálos s főzött vegyesen.

Radírból érdemes többet is kipróbálni, ami nekem bevált az "elefántos" Koh-i-Noor radír, a Koh-i-noor "gyurmaradír" monopolradír, és a Muji fekete radír (csak ez magyarországi boltokban nem kapható, csak online, külföldről).

Szerintem még érdemes beszerezned rajzot tanító könyveket, ha a tanfolyam egyelőre nem szempont. Elég sokféle van a piacon, de az egyik legjobb Szunyoghy András : Kis rajziskola című könyve és Hazel Harrison: Művészakadémia.

Érdemes egyébként grafitot is beszerezned, 3B-6B puhaság között, ezekből is a Faber Castellt ajánlom, esetleg a Koh-i-Noort.

2021. febr. 13. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm részletes válaszod!

Van még néhány kérdésem, ha nem gond.


És hány szögletű vagy inkább kerek ceruzát ajánlasz? És miért olyat?


Ez milyen toll? Egyáltalá toll-e vagy filc vagy mi? 11:38 https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=koIi6ItzXmY Ceruzával létre lehet hozni olyan csillogást, amilyet készít?


Színösszemosó ceruzának derwent márka megfelel vagy inkább mást ajánlasz?


Van valami szuper jó hegyező vagy megteszi egy ilyen fém is?: [link]


Milyen felületet javasolsz, milyen táblát vagy mit kéne beszerezzek?

2021. febr. 13. 19:06
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az, hogy hány szögletű, inkább kisgyerekkorban fontos, mert a kicsik könnyebben meg tudják fogni a háromszögletű ceruzát, mint a hatszögletűt. Én ezt nem nézem, olyat használok, amilyen épp akad. az ecsetek például kerekek, de a ceruzáim többsége hatszögletű.

Nem használok külön színösszemosó ceruzát, így ebben nem tudok segíteni. Én más technikával dolgozom.

A fehér zseléstollra gondolsz? Az Sakura Gelly Roll, de nem tudom, Magyarországon lehet-e kapni, én mindig Uni Ball fehér zseléstollat használtam. A hegyező, amit linkelték, teljesen korrekt, bár sok profi inkább a tapétakésre esküszik a hegyező helyett, a hegyező, amikor kezd tompulni, gyakran kitöri a hegyet. De kezdő vagy, neked jó lesz.

Préselt fából készült rajztáblát ajánlanék, A2 vagy A3 méretűt.

2021. febr. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Értem.


Mivel hogyan oldod meg a színösszemosást?


Ezt még az első válaszodban írtad: "Érdemes egyébként grafitot is beszerezned, 3B-6B puhaság között" - Azért, hogy kiemeljem a tárgyakat? Vagy alapból az is egy szín? Vagy mindkettő? :)


Érdekes...szikével nem lesz tökéletesen kúp alakú a hegy...Még csiszoló papírra gondoltam, bár lehet, hogy az csak a finomításhoz hasznos.


Hááááát...az a helyzet, hogy amilyen ragasztó szaga van a préselt (és rétegelt) falapnak...nemrég vettem egyet más célra (nem akartam venni épp, mert számítottam rá, hogy szaga lesz, de mégis vettem azért, hogy végre legyen megoldás egy adott problémára) és ki is dobtam, nem viselem el azt a ragasztó szagot. Nincs más gondolatod? Ha egyszerűen préselik és nem áll másból, mint fa, akkor nincs gondom vele.

2021. febr. 14. 11:23
 5/8 anonim ***** válasza:

Mint írtam, én más technikát használok, nem mosom össze a színeket, a tónust is vonalkázással, nem pedig satírozással érem el.

Nem, a grafit nem szín, viszont gyakorláshoz jól jöhet.

2021. febr. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Szerintem nem a felszerelésen múlik. Crayolával meg töltött tolltartókból szedett eruzákkal is lehet olyat rajzolni, hogy leesik az állad.
2021. febr. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös! Köszönöm szépen a válaszaid!


6-os! Nem gondolom, hogy csak márkák miatt létezned drágább ceruzák is, mint a tömeg gyártott ceruzák. Nyilván egy rajzolni tudó kezében a rosszabb minőségűvel is szép rajzot lehet készíteni, de ez nem azt jelenti, hogy a drágábbal ne lehetne annál is szebbet.

2021. febr. 24. 19:07
 8/8 anonim válasza:

Én a töltött tolltartók borzalmas ceruzáival is szoktam rajzolni, nem a felszerelésen múlik. Édesmindegy mit használsz.

(Na jó, nyilván az ilyen porpasztel stb. azért más, mint egy sima ceruza, de lényegében valszeg nem azzal fogsz kezdeni.)

2021. márc. 9. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!