Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi egy dal elkészítésének a...

Mi egy dal elkészítésének a menete?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Írtam egy dalt amit szeretnék felvenni és youtubra feltölteni?

Ennek mi a menete?

Pl. Stúdió,klippfelvevés, munkálatok... Stb. Hogy működik egy klipp elkészítése?

Mit kell csinálnom az után hogy megírta a szöveget?



2021. máj. 31. 23:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
fogj egy gitárt és videózd le magad. Nem lenne értelme egyből tízezreket kidobni azért, mert délután szerelmes hangulatban voltál és leírtad
2021. máj. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Felejtsd el a "klippet". Kapcsold be a kamerát, fogj egy hangszert és játszd el.
2021. jún. 1. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
Tökmindegy hogy mit "alkottál", nagy valószínűséggel akkora fos lett hogy kár beleölni az időt, pénzt, energiát. Ha csak a saját idődből áldozol erre akkor annyit talán megér a dolog hogy első körben fogsz egy akusztikus gitárt és így, lecsupaszítva a dalt felveszed videóra, aztán megméretteted a Youtube-on. A linket töltsd fel ide, mondunk majd véleményt. Ha nem tudod egy szál akusztikus gitáron eljátszani akkor az nem dal, az egy nulla, kár is vele tovább foglalkozni. Ha ez megy, akkor lehet gondolkozni a hangszerelésen, a szólamokon, stíluson, hogy milyen irányba vidd el a dolgot. Ugyanazt a dallamot le lehet hangszerelni rock, pop, vagy elektronikus stílusú zenére is, teljesen más lesz hangulatilag. Kitanulsz egy alap zeneszerkesztő programot és próbálkozol,a lehetőségek végtelenek. Ha ezt kimaxoltad akkor szétnézel a barátaid, ismerőseid között hogy ki az aki középhaladó fotós-videós. Befűzöd, hogy jó móka lenne neki is egy klipet felvenni. Szabadjára lehet engedni a fantáziát, lehet kreatívkodni, hátha kisül belőle valami vállalható. Kezdőként mindent tehetséggel, jó ötletekkel, kreatívan kell megoldani. Ha tehetséges az ember az átjön úgy is ha nem a legprofibb a klip meg nincs kimaxolva a stúdiómunka. Aki meg hülye a zenéhez az a legprofibb háttértámogatással is csak egy szánalmas bohóc lesz, hiába van mögötte a legprofibb háttérmunka, lásd Való Világos "sztárok" zenei karrierjei.
2021. jún. 1. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ver. A. szerezz sok pénzt, kérdező. Utána pedig fizess szakembereket mindazon dolgok kidolgozásához, megalkotásához, amihez te nem értesz.


Ver. B. tanuld ki a zenész szakmát, utána szerezz sok kockázati tőkét a műv. terveid elindításához.


Ver. C. keress zenekart, dolgozzátok ki a dalod, írjatok még huszat és kezdjetek el klf kiadóknál házalni. Ha visszautasítanak, szerezz sok pénzt, hogy lehessen klipetek, és szerzői kiadásban kiadhassátok a hangzóanyagottokat.


Sok sikert!

2021. jún. 1. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2021. jún. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Általában fordítva megy ez, van egy dallam, a legtöbbször már kidolgozott kísérettel és arra írnak dalszöveget, ami nem könnyű, mert igazodni kell a dallam hangulatához, pár szóval elmondani frappáns dolgokat, ügyelve a ritmusra, meg hogy a dallamvezetés kijöjjön a szótagokkal, beleértve a szóközi szüneteket is.

Egy meglévő versre dallamot írni talán még ennél is nehezebb, erre csak igazán profik képesek és még nekik is a legtöbbször felejthető számuk lesz belőle, Koncz Zsuzsa, meg az Illés csinált több ilyen dalt régen és elég jók is voltak a megzenésítések, Arany János versek többnyire, de jellemzően nem ezek a legnagyobb slágereik.

A zeneszerkesztéshez kell egy jó daw szoftver, ingyenesek is vannak szép számmal, de persze fizetősek meg pláne. Többnyire kell egy dobgép, ez nem mindegyikben van, ahol megcsinálod az alapritmust, de persze legelőször én mindig felveszek egy sávra metronómot, attól függetlenül, hogy ki-be lehet kapcsolni, mert ha sávon is van, akkor látod is az ütemet, a végén ezt ki lehet törölni.

Második sáv lehet a basszus, harmadik a kíséret, ami vagy akusztikus gitár, amihez jó mikrofon és audió interfész szükséges, ami kell az énekhez is majd, de lehet szintetizátor is. Igazából ha már tudod az akkordokat, ami a kísérethez kell, akkor szintin ki lehet választani egyfajta ritmuskíséretet, abban van basszus, meg dob is, előre felvett patternokkal, csak az akkordokat kell neked változtatni és szinte a teljes alapot felveheted.

Aztán rá lehet énekelni az énekes részt, esetleg egy szóló kíséretet még, ha hagytál neki helyet, a kérdés, milyen hangszereken játszol, vagy milyenek vannak egyáltalán?

Végül stúdiómunka, masterolás, visszhangosítás, akár sávonként, stb..., erről van részletes ismertető a neten és az egészet betenni egy movieszerkesztőbe és hozzá rendelni, vágni a képsorokat az egybefüggően felvett dalhoz, ha klippet is akarsz.

Itt vághatsz be akár tájrészleteket, akár városi propagandát, meg a saját felvételeidet, ahogy a dal egyes részleteit énekeled, ezeket külön fel kell venni, de ez sem könnyű, hogy a színvilág, vagy a felvételek minősége ne üsse egymást, de ez meg videós téma, nagyon összetett dolog, most attól függetlenül, hogy viszonylag könnyű megtanulni, a szerkesztők egyszerűek, drop and drag - fogd és vidd módon lehet őket többnyire használni, vannak effektek, meg ugye ez már a programtól függ, ahogyan a zenei programodnak is ki tudod használni a lehetőségeit, úgy itt is attól függ minden.

Tudtommal a YouTubera csak simán dalt nem lehet feltölteni, kell mellé videó is, ami tartalmazhatja a dalt, így mindenképpen kell hozzá valamilyen filmet készítened.

Ha rákattansz, nem fogsz egy jó darabig unatkozni, azt garantálom, de hogy a végén milyen lesz a munkád eredménye, az felettébb kérdéses, sok mindentől függ, de tuti jó szórakozás szerintem, én legalább is csináltam már és megint fogom, ha egy kis időm lesz rá..

2021. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!