Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a menete egy könyv kiadatás...

Mi a menete egy könyv kiadatásának?

Figyelt kérdés
Könyvet írok, és szeretném valami úton módon megjelentetni. Mi a folyamata egy könyv hagyományos kiadatásának?

2013. máj. 13. 21:04
1 2
 1/12 telferi válasza:
100%

Először is be kell adni a a kéziratot a kiválasztott könyv-

kiadónak. A kiadó majd eldönti, hogy megveszi és kinyomtatja és terjeszti és minden példány után pénzt fizet, vagy magad finanszírozod(vagyis te fizeted a nyomtatást stb.). Szoktak a kiadók pályázatot írni pl.:fiatal írókat keresnek.

2013. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Kézirat alapján szó szerint kézzel írott irományról van szó, vagy elfogadják a - teszem azt - word-el írott dokumentumokat is?
2013. máj. 14. 20:12
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak a worddel írott formát fogadják el, de hála a XIX. századnak, van, ahol elég emailben beküldeni. Igaz, már nem aktuális, hiszen javábn zajlik, de az Aranymosónál, ami a Könyvmolyképző kiadónak a része, éppen egy ilyen pályázat folyik.
2013. máj. 15. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Magánkiadásra soha NE vállalkozz! Egyrészt egy csomó pénzt elvisz, másrészt nem fog a könyved a boltokba kerülni.

Ezt egy ismert (lektűr)írótól hallottam.


Inkább küldj be kéziratot kiadókhoz (nyomtatott formában, és ne az egész könyvet, hanem inkább csak egy-két részletét "előzetesen"), aztán majd ők eldöntik, hogy kiadják-e.

2013. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
72%

"Magánkiadásra soha NE vállalkozz! Egyrészt egy csomó pénzt elvisz, másrészt nem fog a könyved a boltokba kerülni."

Mondok valamit a kiadókról. Egyrészt a mai gazdasági helyzetben egyetlen kiadó sem fog kockázatot vállalni egy ismeretlen író könyvével. Másrészt, ha mégis találnál egyet, a szerzői jogdíjhoz képest a béka ülepe jelenleg szatoszférikus magasságokban van. Tavaly számolgattuk, egy 3000Ftos könyvnek a jogdíja valami 6.50-re jött ki.

Ha mégis megpróbálod, teljes kíziratot küldjél be word, vagy PDF formátumban. A kiadók emailcímét könnyen megtalálod. Az elbírálás több hónap, utána jó eséllyel szóra se méltatnak.

Másik út a magánkiadás. Ha akarod, priviben elküldöm az egyetlen kiadó címét, amelyik korrekt, és érdemes nála próbálkozni. Ha ennél maradsz, te döntöd el a példányszámot, te magad értékesíted a könyvedet (Ők is nyújtanak segítséget hozzá), te magad határozod meg a könyv árát, és ebből kifolyólag a saját jogdíjadat is. Tördelni, lektorálni is segítenek, bár annak iszonyatos ára van, azt én is magam csináltam. Ha van még kérdésed, priviben szívesen válaszolok.

2013. máj. 16. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia! Ez igazán nem önreklám, de írtam erről a blogomon, ugyanezt írnám ide kábé:


[link]


Itt ugyan arról van szó, hogy valakinek visszautasították a kéziratát, de szerintem Neked is hasznos lesz.n

2013. máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Sziasztok! Úgy látom itt van, aki már adott ki magánkiadásban, remélem, hogy tudtok nekem is segíteni... Én e-book és print-on-demand kiadásra gondoltam a regényem esetében felhasználási szerződéssel, tehát csak jogdíjat kapok. Nem tudjátok véletlenül, hogy ehhez mi kell? Elég egy adószám, vagy egyéni vállalkozónak kell lenni (ez érdekelne a legjobban! sehol sem találok rá egyértelmű választ...)? Milyen adókat/járulékokat kell fizetni? Én eddig úgy értesültem, hogy csak SZJA és esetleg ÁFA fizetési kötelezettség van a jogdíj után, igaz ez? Válaszaitokat előre is köszönöm!!
2013. máj. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én vagyok, aki ajánlotta a blogját.

Először is:

"Mondok valamit a kiadókról. Egyrészt a mai gazdasági helyzetben egyetlen kiadó sem fog kockázatot vállalni egy ismeretlen író könyvével. Másrészt, ha mégis találnál egyet, a szerzői jogdíjhoz képest a béka ülepe jelenleg szatoszférikus magasságokban van. Tavaly számolgattuk, egy 3000Ftos könyvnek a jogdíja valami 6.50-re jött ki. "


amit most mondok, lesz, akinek nem fog tetszeni, de van, akit egyáltalán nem érdekel a jogdíj. Tudom, hogy hülyén hangzik, de aki író akar lenni, és azt hiszi, hogy pénzt is kap érte, az vagy 13 éves, vagy álmodozó.


Amúgy se teljes PDF-et ne küldj, se szinopszist, se részletet! Menj fel a honlapra, ami akiadóhoz tartozik, és olvasd el, hogy ők mit kérnek személyre szabottan!

2013. máj. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Én is a távolabbi jövőben könyvkiadásban gondolkozom.

Van egy dolog,amivel már vagy 18 éve foglalkozom és sok olyanra jöttem rá a dologgal kapcsolatban,amit idővel kiadnék.


Magánkiadóban gondolkodom,én finanszíroznám a dolgot,tisztában vagyok vele,hogy nem fogok belőle vszleg meggazdagodni,sőt lehet ráfizetéses is lesz,bár ezt nem hiszem,de bekalkuláltam ezt is.


De úgy érzem ezeket meg kell osztanom,ráadásul a témában sok könyvet írnak,de mind ismétlés,ez a témában újítás lenne stb.


Azért kíváncsi vagyok Miguel ajánlására....

2013. jún. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De szerintem a magánkiadásban kiadott könyvek sosem jutnak el nagyközönséghez.
2013. jún. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!