Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Versírók, költők! Elmondanátok...

Versírók, költők! Elmondanátok részletesen, hogy milyen nálatok az alkotás menete?

Figyelt kérdés

Elsősorban a komolyabban írók, vagy haladók válaszát várom.


Szóval az érdekel, hogy hogyan láttok a vers megíráshoz (bensőleg) és milyen érzések kavarognak bennetek?


Remélem érthető a kérdésem



2018. ápr. 10. 01:41
 1/2 anonim ***** válasza:

Megvan az eljövendő mű alapgondolata.

Az ihlet többnyire magától, spontán jön. Legalábbis az én tapasztalatom az, hogy erőltetve nem megy.

A kiindulási gondolatot továbbszőve fokról fokra kiépül a teljes vers. Ami az eszembe jut, mindent beleveszek-aztán, utólag, nem nagyon szoktam semmit kihagyni, kihúzni belőle.

Van, hogy azonnal megy verses formában, van, hogy először prózában fogalmazom meg. A versformát általában én határozom meg: időmértékes vagy ütemhangsúlyos, mono- vagy bimetrikus, pontosan milyen, melyik sor- vagy strófafajta stb. De van, hogy maguktól jönnek, áradnak a sorok egy bizonyos formában, legfeljebb itt-ott kell egy kis helyreigazítás.


A lényeg, amikor az ember elkezdi az, hogy legyen valami alapforma, váz, amiből el tud indulni. Ennek korántsem kell a végleges verziónak lennie, még tetszőlegesen módosítható. Erre gondoljunk az első változat megírásakor. És ne féljünk tőle (vajon jó-e így, így-e a legjobb?), tudjuk, hogy ez tetszés szerint formálható.


Komolyabban író és haladó válaszát várod-én igyekszem komolyabban írni, hogy mennyire vagyok haladó, nehéz kérdés.

Miért érdekel?

2018. ápr. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elkap az ihlet, eztán füstöl a penna😂
2022. jún. 5. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!