Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Tetszik a Himnusz zenéje?

Tetszik a Himnusz zenéje?

Figyelt kérdés
Mi tetszik, vagy nem tetszik benne?
2010. aug. 28. 02:32
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:
Azt nem értem, hogy csak azért miért kéne hogy tetszen, hogy ez a miénk.
2010. aug. 28. 11:01
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretem, mindig meghatódok, ha meghallom.
2010. aug. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
97%
Elég szomorú, ha nem érted:( Nem vagyok valami nagy hazafi, legalább is a szó mai értelmében nem, de ha meghallom, mindig a hősök jutnak eszembe, akik életüket adták a hazánkért, nem nézve szenvedést, gyötrelmet.
2010. aug. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
13%
Nemszép és életkedv irtó.
2010. aug. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

az nekem nem érv, hogy valami azért jó, vagy nem jó, tetszik-nem tetszik, mer valamihez tartozik.

ha jó, az akkor is tetszik, ha nem vagyok x, vagy z nemzetiségű, azért tetszik vakami, mert jó, és nem azért mer valamelyik nemzethez tartozik.

2010. aug. 28. 11:43
 16/26 anonim ***** válasza:
79%
Én inkább a Szózatot használnám himnuszként, jobban tetszik a szövege is meg a zenéje is. Persze nincs gond a Kölcsey-Erkel-féle Himnusszal se.
2010. aug. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Amikor először lejátszották, sokkal pattogósabb volt, de idővel lelassult. Legalább nem olyan mint a többi, én is jobban szeretem a Szózat mondanivalóját de ha a Himnuszt meghallom fel kell állnom, és általában végig bőgőm.

Kicsit lassú, kicsit pesszimista, de a miénk.

2010. aug. 28. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:
azt még megértem, ha érzelmileg kötődik vki hozzá amiatt mert a miénk, de azt nem értem, ha csak emiatt tetszik.
2010. aug. 29. 00:42
 19/26 anonim ***** válasza:
90%
Az egy Csoda!
2010. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
94%

Nos, röviden nekem tetszik.

Érveim emellett (egyéni, én így érzem):


1. Az, hogy ez az én himnuszom önmagában még nem érv nekem. Az lehet az érzelmi kötődés indoka, de nem a zenei érv. A dallamvezetése, a kulcs, amiben íródott (3 bé), a ritmusa (andante [religioso]), a crescendo, a kivárások (fermata) mind fennségessé és magasztossá teszi, ami mind felemeli a szívemet, amikor hallgatom.


2. Nekem nem a szomorúság jön le belőle, hanem éppen, hogy az, hogy ennyi megpróbáltatás után is állj fel. Mi a lelkesítőbb? Egy pattogós szám, ami csupán a dallamával lelkesít vagy egy olyan, amely megmutatja, hogy honnan voltunk képesek fölállni. Az utóbbi olyan lelkesedéssel tölt el, és olyan büszkeséggel, hogy sosem akarnék másik himnuszt.


3. Engem is foglalkoztatott ez a kérdés, és végighallgattam az összes óvilági és újvilági himnuszt, majd youtube-on az eldugottabbakét. A "march-típusúak", azaz az indulószerűek ugyanazokra az alaphangokra épülnek fel, más-más variációkban. Felüdülés az egyediség, aki nem áll a sorba, mint mondjuk a szlovák, a török, a román vagy a magyar himnusz.


Én így érzem :)

2010. aug. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!