Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan kezdjek el megtanulni...

Hogyan kezdjek el megtanulni rajzolni?(anime/manga stílus)

Figyelt kérdés

Szeretnék jelentkezni egy tanfolyamra ahol az alapoktól lehet elkezdeni megtanulni rajzolni. Mivel 2 műszakban dolgozom így a szabadidővel is szűkén vagyok. Milyen rajz tanfolyamra jelentkezzek ha nekem a fő célom az anime/manga stílusú rajzok rajzolása? Gondolom erre Magyarországon (Budapesten) külön tanfolyam nincs.


Érdemes otthon könyvek/videók alapján elkezdeni a tanulást? Nagy butaság lenne ha eleve digitális (digit rajztábla) módon kezdeném el?


Előzmény.: Éppen írok egy novellát és ehhez keresek illusztrátort, de van egy pár problémám.

1.: Mindenki a "saját stílusában" akar rajzolni ami meg az én elképzeléseimtől messze áll.

2.: Ha találok is illusztrátort akkor külföldieket és azok is az én pénztárcámhoz mérten drágák. $80-$150 között rajzolnak egy karaktert azt is derékig és akkor ha plusz karaktert akarok a képre az még $60 és a hátteret meg még $30 ért rajzolja. Ez azt jelenti hogy a fizetésem majd negyede egy rajz és a jelenleg 180+ oldalas regényemhez 1,5-2 HuF millióért rajzolnának a művészek(minimum).


Kb Ez a flat color ábrázolás lenne a végcélom.

[link]



2021. okt. 5. 11:34
A kérdező szavazást indított:
Érdemes digitálisan elkezdeni rajzolni.
Nem mindenféleképpen hagyományos módszerrel érdemes kezdeni.
Mindegy, meg van mind a kettőnek az előnye hátránya.
16 szavazat
 1/2 Thunderfairy ***** válasza:
100%
Előszőr is az alapokat kell megtanulni. Kockologia, perspektiva, emberi anatómia élethűen és nem animésen. Keress fel egy jól rajzoló müvész embert és először tanulj meg élethűen, valósan rajzolni. Az internetes oktató videók sem rossz ötlet, úgy legalább ingyen gyakorolhatsz. A lényeg hogy először, az elsö pár évben az élethü müvészi rajzolást gyakorold. Ha az már jól megy akkor lehet az élethü stilust lebutitani anime stilusra is. Én is rajzolok animésen is meg élethü stilusba is. Mindkettő tetszik de nem adnám fel teljesen egyik stilust sem. Jó gyakorlást és sok sikert kivánok.
2021. okt. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az elsővel, először mindenképp kezd az alapokkal, anatómia, stb... Utána pedig tapasztalatom szerint érdemes eleinte csak másolni, abban a stílusban, ami neked tetszik. Idővel belejössz, és elkezdheted belevinni a saját ötleteid, szép lassan pedig kialakul a saját stílusod, ami nyilván nem egyedi teljes mértékben, de olyat manapság nem is nagyon lehet alkotni. És természetesen ez nem egy pár napos folyamat, de sok-sok gyakorlással és kitartással el fogod érni a célod. :) Sok sikert!
2021. okt. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!