Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » A SteinsGate c. sorozattal...

A SteinsGate c. sorozattal kapcsolatos.A felvázolt elméletem a megjegyzéseknél. (?)

Figyelt kérdés
Ugyebár amikor Okabe időugrott, az lényegében csak annyit jelentett, hogy az emlékeit egy korábbi Okabénak "küldte".Tehát egy másik, korábbi idővonalra, ami valójában egy új idővonal az "emlékküldés" miatt."A" Okabe aki visszaküldi az időben az emlékeit "B" Okabénak valójában "A" Okabe nem utazik vissza az időben, ő éli tovább az ottani életét úgy, hogy Mayuri meghalt, aki ugye a fő motivációja volt az időugrásoknál.Tehát ezzel értelmetlenné vált a motivációja, A Okabe ugyanúgy szenvedni fog azon az idővonalon, és azért teszi az egészet, hogy az eredeti idővonalon lévő Okabe megkapja az emlékeit, és hogy azon az idővonalon ne haljon meg Mayuri.Konkrétan nem saját mentális jólétéért, hanem egy korábbi Okabéért és Mayuriért teszi az egészet.Tehát a legtöbb idővonalon meghal Mayuri, és Okabe szenved, mert az időugrásokkal nem megy vissza az időben, csak az emlékei kerülnek egy "korábbi" verziójához.

2021. dec. 9. 10:57
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez akkor lenne igaz, ha a Steins;Gate párhuzamos univerzumokkal operálna, de ez nem így van.


A korábbi világvonalak kvázi törlődnek, tehát nincs több Okabe egyszerre különböző világvonalakon

2021. dec. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.Viszonylag régen láttam az animét, és ezért az információért nem szerettem volna újranézni.
2021. dec. 9. 16:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Ez az információ elég felületesen van benne az animében amúgy, a sorozat alapjául szolgáló visual novel(ek) teszik egyértelművé csak
2021. dec. 10. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!