Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted mennyire lehet...

Tóth Imre kérdése:

Szerinted mennyire lehet ízléses egy reprodukciót kitenni a falra?

Figyelt kérdés
Ha meglátnád egy nappaliban egy ismert kép reprodukcióját, mit éreznél? Lehet-e ízléses az ilyen?

2022. máj. 28. 17:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Attól függ, van ami röhejes de van ami fel sem tűnne.
2022. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
És szerinted lehet ízléses egy reprodukció?
2022. máj. 28. 17:45
 3/13 anonim ***** válasza:
67%
Attól függ mi az. Pl egy Andy Warholt nem gáz kitenni de egy replika Csontváryt vagy Munkácsyt igen. Főleg ilyen sima léc keretben mint a sulikban szokott lenni.
2022. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Én nem tenném ki, de el tudom fogadni, hogy valakinek van egy imádott képe, amit soha nem birtokolhat, de szeretné minden nap nézni. Minden más esetben lehet jó képeket találni elérhető áron. A szocializmusban ilyen volt a Képcsarnok Vállalat. Minden nagyvárosban volt üzletük, ahol a kortárs, zsűri által beválogatott képekből vásárolhatott az átlagember. Mindenki jól járt, a művészethez kevésbé értő vásárló és a művész is megkereste a kenyérre valót. Vidéken pedig értékesítők autóval szállították a képeket. Mari néni is hozzáfért a magas művészethez, ha volt rá igénye. Ma is érdemes ezek közül csemegezni a Galéria Savarián.
2022. máj. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk van egy Lotz-reprodukció. sosem gondoltam, hogy röhejes lenne...
2022. máj. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szüleimnél volt sokáig a falon volt papírra nyomtatott (plakát) reprodukció, teljesen természetesnek hatott, és teljesen illett is a miliőhöz. Tény, hogy panel volt :) Oda egy eredeti festmény nem illett volna. így viszont megvolt a harmónia, nem is volt hivalkodó a kép, és összességében jól sült el, így igen, jó ízlésű volt.
2022. máj. 28. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
A hármas azt mondja, hogy egy Andy Warhol-reprodukciót nem gáz kihelyezni a falra, viszont egy Csontváry vagy egy Munkácsy-reprodukciót igen?
2022. máj. 28. 17:57
 8/13 A kérdező kommentje:
Még az is érdekelne, hogy melyik az ízlésesebb: ha egy B-kategóriás festőtől veszek egy eredeti képet, vagy ha egy első vonalbeli festő reprodukcióját vásárolom meg?
2022. máj. 28. 18:01
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

7


Ezt én sem értem. Mintha azt írná, hogy egy Steven Seagal-plakát tök menő, míg egy Metropolis- vagy Szárnyas fejvadász-poszter ciki :D

2022. máj. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk van reprónk (legalább 4. generáció óta megvan), magyar festőtől (hozzá illő keretben). Neves, de nem Csontváry kategória. Én nagyon szeretem, nagyon illik ide, sosem éreztem, hogy a legkisebb mértékben is "gáz" lenne.

Régen a nagyszüleimnek is volt egy reprója (az kifejezetten híres magyar festőtől, "ráadásul" egyszerű keretben), szerintem azzal sem volt semmi baj.

2022. máj. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!