Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Szerinted mennyire lehet...

Tóth Imre kérdése:

Szerinted mennyire lehet ízléses egy reprodukciót kitenni a falra?

Figyelt kérdés
Ha meglátnád egy nappaliban egy ismert kép reprodukcióját, mit éreznél? Lehet-e ízléses az ilyen?

2022. máj. 28. 17:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"És szerinted lehet ízléses egy reprodukció?"

A reprodukció az pont arról szól, hogy az eredetitől lehető legkevésbé eltérő másolat. Nekem ez nem értelmezhető ízléses/ízléstelen vonalon.


És, ha grafikáról, fotográfiáról készült reprodukcióról lenne szó, esetleg digitális képről készült nyomatról, senki nem lenne megütközve rajta.

(Lazán kapcsolódik: Andy Warhol, pop art. A műfaj eleve összemossa a tömegkultúra témáit, technikáit a magasművészettel, legjobb tudomásom szerint Warholt foglalkoztatta a művészet széles körben elérhetővé tétele: szitanyomás, nyomtatás...)


Én szívesebben támogatom/támogatnám kortárs művészek önálló munkáját, de ez csak egyéni preferencia.

2022. máj. 29. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
49%

9-est nem értem a Szárnyas fejvadász hasonlattal (azt inkább kitenném mint Segal-t).

Egy magas művészeti értékű, nem kortárs festményt olcsó papír másolatban kitenni szerintem gagyi. Azok a képek egyediek egyedülállók, nem arra vannak hogy bárkia falra akassza. El is veszel így az értékéből ha bárhova kirakhatod. Pop art Andy Warholt meg nem gagyi kitenni, mert eleve arra teremtetett, hogy akár minden falon ott viríthasson.

Részemről ha magaskultúrát keresek akkor képtárba megyek, otthon inkább eredeti, de nyilván nem Csontváry szintű képet teszek ki kevésbé ismert művészektől, de azok nem replikák.

2022. máj. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Azok a képek egyediek egyedülállók, nem arra vannak hogy bárkia falra akassza. El is veszel így az értékéből ha bárhova kirakhatod."


No, ezt nem is tudtam. Akkor csak annyit kell tennünk, hogy összeállunk páran, és megbeszéljük, melyik Csontváry-képet válasszuk... Aztán mind kirakjuk a reprot, ettől meg majd jól lecsökken ára, így majd potompénzből megvesszük a Nemzeti Galériától az eredetit. :D Azt meg majd körbeadogatjuk, mindenkinél fent lehet a falon egy hónapig. :D

2022. máj. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!