Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Milyen nevet adnál ennek a...

Milyen nevet adnál ennek a két macskának?

Figyelt kérdés

Egy történetet írok/rajzolok kóbor macskákról és szeretném ha adnátok ötleteket a nevekhez.


Az egyik fekete szőrű, sárga szemű kandúr. Forró vérű, mindig keresi a bajt, verekszik és állandóan a hülyeségeken jár az esze.


A másik egy rozsda vörös cirmos, szintén kandúr, zöld szemekkel. Higgadtabb és nyugodtabb természetű. Nehezen lehet kihozni a sodrából, de ha ez sikerül valakinek, akkor nincs kegyelem...


Szóval ennek a két macsnak keresek nevet. Jó lenne ha magyar szó lenne a nevük, ami kívül és belül is illene hozzájuk. Magyar szó alatt azt is értem, hogy lehet akár étel név vagy egy tárgy vagy bármi ami csak illik hozzájuk. Azt szeretném hozzá tenni, hogy ne "Pömi" meg "Panka" nevekben gondolkodjatok. Nem cuki cicákról van szó.


A válaszokat előre is köszönöm!


2010. szept. 24. 17:33
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

fekete: kobold,kurázsi

vörös: zsemle,vöri,parázs

2010. szept. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még az ötletek!
2010. szept. 24. 17:42
 3/26 anonim válasza:
100%

vörös: cseresznye, alvin

fekete: tódor, bomba

2010. szept. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim válasza:
55%

előző válaszhoz:

:D :D :D


17/L

2010. szept. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Hát a cseresznye nem tudom miért illene egy "kemény" utca macskára, de te tudod...
2010. szept. 24. 17:48
 6/26 anonim ***** válasza:

A fekete legyen Zéró, a vörös meg Tolerancia.


Mondjuk ezek nem magyar szavak, de jó név lenne egy ilyen párosnak.


Magyarul meg... a fekete legyen Vihar, a vörös meg legyen Avar.

2010. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
Ha, ha bejön a Vihar-Avar, akkor kérek majd egy dedikált példányt az első kiadásból! ;)
2010. szept. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

A Zéró nem is rossz. De a Tolerancia nem túl "név szerű". Az Avar és a Vihar sem. Olyan mintha valami indián nevek lennének. Jól van, hogy azt mondtam, hogy tárgy vagy ételnév is lehet de az is fontos, hogy névként is megállja a helyét. Tehát legyen "névszerű" is.


Bocsánat, hogy ilyen válogatós vagyok, de azért jó lenne ha nekem is megfelelne a választott név. Próbálom körül írni milyenre gondolok, hát elég nehéz. Ha lehet próbáljatok meg ehhez igazodni és úgy osztogatni az ötleteket.

2010. szept. 24. 17:59
 9/26 A kérdező kommentje:
De azért köszönöm az eddigi ötleteket is!
2010. szept. 24. 18:00
 10/26 anonim válasza:

onnan jött a cseresznye h nekem is volt egy vörös kandúrom és ugyhívtam h cseresznye...a szine miatt...vörös...és zöld a cseresznye szára meg a cica szeme...és így jött

bocs h megosztottam az ötletem:D

2010. szept. 24. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!