Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Igaz, hogy meg kell tanulnom...

Igaz, hogy meg kell tanulnom élethűen rajzolni, hogy Disney karaktereket tudjak?

Figyelt kérdés

2022. nov. 11. 20:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Arányok, irányok, perspektíva... Stb a rajz alapjai szükségesek. Azokra épül rengeteg minden.


A sima family guy rajzoktól egészen a realishtikus rajzokig.


Az más kérdés, hogy a rajz alapjaival tisztában vagy és saját stílusirányzatot veszel, azaz alakítod az alapokat sajár szájízre.

2022. nov. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem én képtelen vagyok élethűen rajzolni.
2022. nov. 13. 21:02
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy. Az elején baromi nehéz, aztán rááll a kezed. Főleg egy csomó olyan dolgot kell tanulásképp rajzolni, ami unalmas, kockológia, csendélet, de ezekkel tanulod meg a teret, a tónusokat.

Volt itt egy kérdés két éve, valaki művészeti egyetemre akart jelentkezni, és tojásokat rajzolt. Tónustanulmányokhoz a legjobb. Ráadásul tele van a net egy csomó tutoriállal meg a anatómiai segédlettel. Mindenki előbb megtanul rendesen rajzolni, utána stilizál. Például tudtad, hogy a Bambihoz valódi őzet vittek a stúdióba, és realisztikus rajzokon át tanulmányozták?

Egy akár OKJ-s animációs iskolában is rengeteg térábrázolás, alakrajz, portré, szerkezeti rajz, csendélet, belső és külső tér van. Emellett tanulnak (a jobb helyeken) karakter designt és concept artot, de csak azután, hogy valamennyire tudnak valóság után rajzolni.


Például egy nagyon jó példa, sok japán mangaka abszolút nem tud rendesen rajzolni, és ez meg is látszik a mangáikon, aránytalan figurák, elrajzolások. Ezzel ellentétben a nyugaton az animációs pályán elvárás az akadémiai rajztudás.

2022. nov. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

...mekkora kamukat írnak....


én soha nem rajzoltam életszerűen, mégis tudok diznisen és minden más animáció stílusban rajzolni.

Kecskeméti animációs stúdióban dolgozok.

2022. dec. 6. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mazu, van neked valami rajzos oldalad? Kíváncsivá tettél.


Amúgy miért lenne kamu? Én is animációt tanultam, és feltétel volt a realisztikus ábrázolás felvételin.

2022. dec. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nincs.

azoknak mutattam meg a rajzaimat akiket a legjobban szerettem. aztán csak hátba szúrtak. azóta nem merem senkinek se megmutatni.


a munkában is csak a főnöknek mutatom meg stb. nem mondom és a főnök se mondja el h én melyik folyamatokat csináltam meg.


nem szeretem már az embereket.


Mazu=Mazoku. japánban ezek démon félék.

2022. dec. 6. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
most japánul tanulok egyébként és ki akarok menni oda. béna magyarország. borzalmas a hülye Toldit rajzolgatni. jobban szeretem a mangákat, animéket rajzolni. komolyabb animációkra vágyom.
2022. dec. 6. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nem fognak külföldiként alkalmazni. Ez egy naiv nyugati álom, ráadásul az animerajzolók sokat dolgoznak kevés pénzért.

Több ismerősöm is van Japánban, az ő tapasztalatuk alapján írom ezt.

2022. dec. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hát...azt tudom h hazudsz...



én a quara-n ismerkedem. hidd el itt magyarországon sokkal kevesebbet fizetnek ráadásúl olyanokat kell csinálni ami gyenge és ocsmány.


szenvedélyem a rajzolás. nem a pénz számít.


de mindegy, mert ezt csak irigylés miatt hazudoztad.



ha annyira irigyelsz akkor megírom h te is csinálhatod amit én.


menj a pesti vagy kecskeméti rajzfilmstudió honlapjára, írj, küldj képeket nekik e-mailon. hamar felvesznek ha tudsz a közelben lakni.


quara.com-on valódi japánokkal írhatsz. nem kell a kamu japán ismerős sztorijaid. ott is keresnek rajzolókat és ott is vannak rajzolók.

2022. dec. 6. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

még a kérdezőnek is csak hazudoztok h elvegyétek a kedvét. na mindegy, magyarok csak irigy kutyák. nem vagyok cigány, de ez tény.


amúgy pesten és kecskeméten 3 hónapos grafikus képzést is kapsz tök olcsón. 40 000ft az egész, míg máshol 150 000ft és minsen vizsga is plusszba egy vagyon. nézzetek csak utánna.


láthatjátok h nem feltétel a realisztikus rajzolás. ezt is csak hazudtad. a legelejétől taníranak és nem muszály olyan stílusban rajzolni amit nem akarsz vagy nem tudsz. úgyis abba az irányba fognak majd bíztatni.

2022. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!