Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mást is idegesít a Lumina...

Mást is idegesít a Lumina park? Pont most, ez komoly?

Figyelt kérdés
Mikor megláttam, hogy ebben a jelenlegi háborús-inflációs-energiahordozóhiányos helyzetben erre van kereslet, erős düh lepett meg, majd szekunder szégyenérzet kúszott végig a tarkómon. Komolyan ennyire kritikátlanok az emberek? Érzéketlenek? Az, hogy a palatinus fürdő napelemei biztosítják az energiát, szerintem nem változtat a lényegen. Valaki győzzön már meg észérvekkel, hogy ez teljesen ok. Valaki mondja meg, ez rendben van-e és ha igen, miért.

2022. nov. 21. 10:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%

1. Nem számítástechnika téma

2. Hogy máshol egy, az amerikai pénzemberek által kirobbantott proxyháború zajlik, illetve az abból fakadó energiaválság; attól az ebből fakadó frusztrációdat ne egy, a téli díszkivilágítások hangulatát elhozó, az emberek téli depressziós hangulatát kizökkentő művészeti kiállítás - pláne, hogy mint írod is, ezt megújuló energiaforrásokból fedezik - ellenében éld ki. Teljesen kontraproduktív.

3. Örülj annak, hogy a jelen inflációs helyzetben erre van kereslet - ezek szerint az embereknek erre maradt még pénze (szerencsére).

2022. nov. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%
Engem mondjuk nem érdekel, az viszont nevetséges, hogy többezer forintos belépődíjat szednek hozzá. Kulturáltabb helyeken teljesen ingyenesen vannak ilyenek elhelyezve közterületen.
2022. nov. 21. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

#2: "Kulturáltabb helyeken teljesen ingyenesen vannak ilyenek elhelyezve közterületen."

Közgazdasági alapvetés: semmi sincs ingyen, nincs ingyenebéd.

Ha valami "ingyen" van, akkor azt valaki, valahol megfizeti - például az ünnepi díszkivilágításnál az önkormányzat.

Jelen esetben te a kiállítás belépti díjával a művészeknek - Jarosław Koziara, Martha Mulawa, Olena Glinka - illetve a mögöttük levő stábnak fizetsz.

2022. nov. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#4 én ugyan nem, mert eszemben sincs ilyenért pénzt adni. De az általad említett első művész a neve alapján lengyel - például elég sok kisebb-nagyobb lengyel városban találhatóak ilyen installációk. Inkább elutazom oda, és sétálok közöttük a főutcán, mert annak az én szememben nagyobb a hozzáadott értéke. De szerencsére ezek kapcsán is szabad a döntés mindenki számára.
2022. nov. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Inkább elutazom oda, és sétálok közöttük a főutcán"

Tehát végül is fizetsz: a közlekedési vállalatnak/a gépjárművedet hajtó tüzelőanyagot/elektromos energiát értékesítő cégnek; ha a főutcán vásárolsz, akkor az ottani kereskedőknek (akik ez után adóznak, így támogatva a lengyel gazdaságot, az adott város önkormányzatát - amiből talán a művésznek is kerül némi pénz).


Egyébként Lengyelországban is fizetős ez az attrakció:

[link]

[link]

ilyen ez a piacgazdaság. ;)

2022. nov. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%

Itt már sok házon megy a karácsonyi díszkivilágítás. Ennyire van energiaválság :)

Én is be fogom kapcsolni vasárnap, igaz csak korlátozott időre, nem egész éjjel. Napi 5 óra LED világítás még nem ver földhöz.

2022. nov. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Kedve első

1. Nyilvánvalóan véletlen volt, de köszi, hogy szóltál

2. Teljesen mindegy, ki hol robbantotta ki a háborút az energiaválság és a kérdésem szempontjából is. A következmények minket is érintenek. Én a nagyipari filmgyártást is ellenzem például, ezzel a személyeskedéssel nem hatsz meg, máshogy gondolkodunk-érzünk nagyon. A tűzijátéktól is hányingerem van. Minden pazarló, giccses cartól. A kapitalizmus jelenlegi formája nem csak iszonyatosan pazarló, de zsákutca is. Fenntarthatatlan. Buta. (Tudom, mindegy, csak a biznisz pörögjön. Ez a világ.) Szerintem a mai időkben illene valami tanulságot levonni és kicsit visszavenni. A téli depressziót enyhíti - de kinek? Haha. Hagyjuk már. Megannyi módja lenne a téli depi kezelésének, amennyiben van valakinek. Olyan módjai, amik előremutatóak, hasznosak pl az egészségre is, az egyén fejlődése szempontjából is, nem egy konzumidióta energiapazarló hulyeség.

A háború a mi szomszédunkban van, és lehet nem fog szolidaritástól senki problémája megoldódni, de majdnem tíz millió ember néz itt mellettünk olyan téllel szembe, amit el se tudunk képzelni és akkor a magyar perifériáaa szorult háztartásokat még nem vettük számba - ezzel a tudattal akinek lumina parkokra van gyomra, egészségére. Szerintem jelenleg is egy szerencsés középréteg tartja életben ezeket, a legtöbb háztartásnak aki körülöttem van már nincs pénze ilyenekre, úgyhogy nem következtetnék a társadalom egészére ennyiből.

2022. nov. 22. 12:54
 8/13 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. ez nem személyeskedés, hanem látlelet: jelenleg pusztán a személyes percepcióid miatt hőbörögsz, mivel nem érted a világ (illetve a társadalom) működését, mindentől és mindenkitől logikus működést vársz el - ott is, ahol nem kéne. Ne aggódj ezen, csak növeli a frusztrációd!


Igen, a téli depresszió - ami úgy látszik téged is érint, növelve klímaszorongásodat - egyik módja az, hogy a téli hosszú estéken fényt gyújtanak. Régen ezt gyertyával, tábortüzekkel tették (fúj, micsoda szén-dioxid kibocsájtás, hogyan merészelték? mocskos klímagyilkosok! ;) ), most meg napelemről (ami - mint azt a progresszív politikusainktól megtudtuk: atomerőmű ;) ) hajtott LED-es világítással.


Pazarló? Lehet. Mint általában az élet úgy általában (az emberi test kb 20-25%-os hatékonysággal működik, a fotoszintézis 11%-al).

2022. nov. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
#2 Ha közterületen ingyenes, akkor az is fizeti aki -jobbik esetben - nem is látja, rosszabbik esetben bevilágít a lakásába, vagy egyéb kényelmetlenséget okoz.
2022. nov. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszi 8-as, így már jobban értelek. Lehet neked van igazad és nem várhatunk logikus működést. Én egyelőre túl idealista vagyok ahhoz -aztán csak kiégek egyszer én is- hogy mindenbe beletörődjek, csak mert "a világ így működik". Szerintem vannak olyan részterületek legalább, ahol meghaladhatnánk magunkat és nem lehet és kell mindent ennyivel elintézni. A kereslet teremti a kínálatot is és alulról szerveződve sok mindent el lehetne érni, ha mondjuk nem lenne az átlag ennyire opportunista és kényelmes-önző mint te is. De ez valóban nem fog átfordulni mostanában, azt belátom.
2022. nov. 22. 14:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!