Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért idegesíti fel a másikat...

Miért idegesíti fel a másikat az, ha egy komoly helyzetet én teljesen nyugodtan kezelek?

Figyelt kérdés
Tehát nem maga a probléma idegesíti, hanem hogy én közben teljesen nyugodt vagyok közben. Most attól hogy ideges vagy, semmivel nem haladsz előre, nem lesz jobb. Az én problémáimat sem 360-as vérnyomással kezelem és kapkodom el. És utána én vagyok leszólva, hogy "jóvan téged sem érdekel látom". De érdekel, csak nem kapkodok, hanem ésszerű döntést hozok, átgondolva. Nektek mi erről a véleményetek?

2021. jan. 24. 15:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tipikus esete annak, amikor "mindenki magából indul ki". (ebben az esetben ő is magából indul ki) Ezen nem tudsz változtatni sajnos, hogy ő hogyan fogja fel a dolgokat. Ő ezt így érzi, hogy téged nem érdekel, mert magából indul ki, és szerinte csak az veszi komolyan az adott helyzetet, aki úgy reagál rá, ahogyan ő, és kész.
2021. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy gondolják hogy ha ennyire nyugodt vagy, nem érzed át a probléma súlyát, és nem is érdekel téged az egész
2021. jan. 24. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Dehogynem érdekel, senki problémája mellett nem megyek el szótlanul, de azzal hogy olyankor mindent a fejemhez vágnak, elhordanak ennek meg annak, semmi nem lesz megoldva.
2021. jan. 24. 15:57
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahogy a kettes írja.

Nálunk a családban is volt most gáz és emiatt kicsit szarul jöttem ki belőle.

2021. jan. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Mintha anyámról írnál. A legkisebb dolgon pl.leesik egy kanál is felcseszi magát és elkezd káromkodni meg csapkodni. Ha valahova menni kell vagy ne adj isten valakinek valami baja van és orvoshoz kell menni, akkor meg netuddmeg. Ha hivatalos dolgot kell intézni vagy telefonálni, remeg az idegtől. Én meg pont az ellentéte vagyok és ugyanígy kapom az ívet hogy engem nem érdekel semmi mert én sose vagyok ideges, mi az hogy nem vagyok ideges?!
2021. jan. 24. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert ő erre nem képes.
2021. jan. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

"Miért idegesíti fel a másikat az, ha egy komoly helyzetet én teljesen nyugodtan kezelek?"


Pont ezért. Ha ő ideges, akkor nem nyugodt.

"Te hogy merészelsz nyugodt lenni?? Ettő' kapok idegbajt, vazzeee!" :D


Hasoló ahhoz, ha megérzi valaki, hogy valamiben értelmesebb néla a másik. Sok ilyen ember egyből beképzelt lesz, és lehülyézi a nálánál értelmesebb egyént. ("Hogy merészel ez bármiben is okosabb lenni nálam?? Na, majd én jól megmutatom neki... Aztán meg is emlegeti utána!!")

2021. ápr. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!