Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Jóideje már az van velem,hogy...

Vivienne kérdése:

Jóideje már az van velem,hogy rendes zenéket és dallamokat álmodok meg,amik teljesen újak és nagyon fülbemászóak,de mire felébredek,addigra elfelejtem az egészet.Volt már olyan is,hogy egy részére emlékeztem félálomban.Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Arra is gondoltam már,hogy ezeket a dalokat megvalósítom,néha meg is jegyzem őket félálomban,de aztán visszaalszom.aztán mikor felébredek,nem tudom hogyan álljak neki, nem értek a zenéléshez,a művészetek egyébként közel állnak hozzám,de ez nagyon zavar,mit tegyek hogy napvilágra hozhassam ezeket a dalokat amiket "megálmodok" ?kérlek segítsetek,egyre többször van ez velem.

2023. febr. 3. 03:10
1 2
 1/11 anonim válasza:
79%
Honnan tudod, hogy teljesen újak és nem a napközben hallott dallamok “jönnek vissza” összekeveredve az álmodban?
2023. febr. 3. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is elég magas lehet az illúzió-faktor, ahogy álmok esetében az egyáltalán nem ritkaság... A rendes módja az, hogy zavartalan körülmények közt, ahol még a határaid is inspiratívak lehetnek, naponta odaállsz és csinálod becsülettel, így gyakorlatilag flow triggerré válik a kötelező nekikezdés. Minden más csak "alkotgatás", "dolgozgatás" emellett, így esélyét nem látom, hogy valaha is bármi kiemelkedő születne. Megjegyzem, ideális körülmények közt is különös kegye a sorsnak az ilyesmi. Persze "dolgozgatva", "gyakorolgatva" nem kevés idő egy elfogadható színvonalig eljutni, emiatt is javasolnám, tartózkodj az "álmok kergetésétől", még ha ennyire szó szerinti módon is teszed. Természetesen ha emlékszel valamire, ami tényleg jó, akkor magától értetődő, hogy felhasználod, de külön nehézségnek bevezetni egy ennyire durván kezelhetetlen alkotói módszert nem hinném, hogy vezet bárhova is.

Egyébként ha úgy látod, hogy mégis érdemes lenne körbejárni, nagyon javaslom, hogy meditálj rá kicsit, lehetőleg hajnalok hajnalán ébredve, jó adag friss levegő elfogyasztását követően! Nyilván a korán kelés egyetlen értelmes módja a korán fekvés, amikor kipihenten, természetes módon ébredsz, amikor ébredsz.

2023. febr. 3. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 veterán vas ***** válasza:
83%

Tanulj meg kottát írni, nem egy ördöngős feladat.

Zenei általánosban, már 8-10 évesen le tudják jegyezni -és ebből vissza is olvasni- a cantus primus-t azaz a fődallamot.


Amíg ez nem megy, addig próbálkozz a telefonra dudorászni/fütyülni/lallalázni az álombeli dallamot.

Ha teljes felébredés után is tetszik, akkor lehet, hogy megéri vele foglalkozni.


Rossz hír, hogy a zeneirodalom nem sok "álomban fogant" remekművet ismer.

Ami tényleg kiemelkedő és maradandó, abban rengeteg (ébren végzett) munka van.

2023. febr. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.


1; onnan tudom, hogy sokszor álmomból felébredve is emlékszem rá, mint írtam, de mire teljesen éber leszek, addigra kimegy a fejemből. De van, amikor éber vagyok és a fejemben marad 1-2, és szuper remek dalok... a gondom az, hogy ugyanazt, ami a fejemben van, nem tudom vagy nem tudnám egy zenegépre vagy programra rátenni, mert nem áll rendelkezésemre semmi ilyesmi,és ahhoz érteni is kellene, hogy pontosan ugyanazok az effektek, hangok ill dallamok legyenek rátéve a zeneprogramra, vagy hívják akárminek is 😏

2; Miért ne vezetne bárhova is, megpróbálom és kész 😊

3; De sok művész meg szokta álmodni a dalait, pl Caramel is.

2023. márc. 7. 20:29
 5/11 veterán vas ***** válasza:
100%

...művész -vs.- Caramel....😯


/számomra nehezen értelmezhető párhuzam/

2023. márc. 8. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tanulj! A művészet nem ködevés, hanem egzakt tudomány magas fokon való, felkészült, fegyelmezett, precíz művelése.


Persze, aki a szakmai tudás birtokában van, akár álmodhat is zenét, s spontán leírhatja akár a papírszalvétára is.

De a tudás, a szakma mindennek az alapja.


És igen. Az álomba felzengő dallamok 99% elraktározott élményekből fakadnak.

2023. márc. 11. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Zenét írni tudomány, matematika. Megvannak a szabályai a dallamszerzésnek, hangszerelésnek; a mű szerkezetének, a dallamvezetsnek, a ritmusnak, szüneteknek, stb, stb.
2023. márc. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os,és 7- es, nem kioktatásra volt szükségem,vagy 7-es te agykutató vagy? Most az elmúlt napokban sikerült végre ébren is elejétől a végéig emlékeznem 2 "zenémre" is, amikoris megébredtem. Ez a tanács, h tanuljak, az életemben van... látom sokatok nem érti, hogy nem a kottaírással volt a problémám, hanem azzal, hogy egy teli top zenét az effektekkel,a hangelemekkel,a riffekkel és minden mással hogyan tudnám felvinni pontosan ugyanúgy egy zenegépre,mint ahogyan az a fejemben ott van. Mivelis studióm nincs, ezekhez a gépekhez,programokhoz meg nem értek, de már felkerestem egy szakembert a napokban ez miatt. Köszönöm azért h a tudtomra adjátok hogy mi maga a művészet ...5- ös neked meg ha Molnár Ferenc Caramel nem nevezhető művésznek, az a te problémád. Minden jót a Spotyfy- ig mindenkinek🥰🥲😉
2023. márc. 19. 18:55
 9/11 A kérdező kommentje:
Bocs ...a 6- osnak szólt az agykutató szöveg. Mert ő jobban tudja én mire emlékeztem 😂 szerencsére voltak itt olyanok akik nagyjából ösztönző válaszokat adtak, nekik 2- es 3-as külön köszönet.
2023. márc. 19. 18:58
 10/11 A kérdező kommentje:
Spotify *
2023. márc. 19. 19:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!