Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Németország melyik részére...

Németország melyik részére érdemes kimenni?

Figyelt kérdés
Még ugyan nem tartok ott, de ha a közeljövőben lesz lehetőségem, biztosan ki fogok menni akár Németországba/Ausztriába/Svájcba, tehát német nyelvterületre tanulni. Most azért Németország a terv, mert az a kultúra érdekel a legjobban😆 hová érdemes kiköltözni akár 1 évre? Milyenek a tapasztalataitok a fent említett 3 országgal kapcsolatban? A bővebb válaszokat előre is köszönöm!

2022. jún. 9. 15:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyban függ attól, hogy milyen habitusú vagy, mit vársz pontosan a kint tartózkodástól (pl. szabadidős elfoglaltságok tekintetében, ill. hol akarsz tanulni, azt lehet-e mindenhol, vagy csak néhány helyen, mennyire fontos az adott képzőhely/egyetem hírneve stb.). Amit egyöntetűen senkinek sem javasolnék, azok a volt keletnémet területek (ott is lehet szerencséd természetesen, de kisebb a valószínűsége). Saját eddigi tapasztalatom szerint északon voltak az emberek a legnormálisabbak (Alsó-Szászország ill. NRW északkeleti része), de más dolgozni és más tanulni, no meg nyilván ne ítélj egy ember nézőpontja alapján. Ausztriát nem ismerem, Svájcba csak akkor mennék, ha jó okom lenne rá (pl. egy ösztöndíj a CERN-nél vagy hasonló).
2022. jún. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
#1 volt NDK-s részekkel mi a gond? Én pont azt tervezem, hogy oda költöznék, valamelyik nagyvárosba, Leipzig, Dresden, Magdeburg. Saját lakást tudnék venni, a fizetésem se lenne sokkal kevesebb, mint pl Münchenben, ahol max bérelni tudnék, havi 1000 euróért. Csak kérdezem, mert amúgy a gazdagabb részeken még sose jártam délen, meg északon sem. Ja és Berlinben sem.
2022. jún. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
#2 A munkahelyem kb. úgy működött, mint a Stasi (ez a "nem veled, hanem rólad beszélnek" tempó, a hátad mögött, miközben szemedbe mosolyog az illető; aztán folyosón üvöltés, olyan hangerővel, mint valami elmebeteg, természetesen közönség előtt, hogy elég megalázó legyen, mert állítólag "hazudtam": pedig baromira nem hazudtam, és olyan hatalmas horderejű dologról volt szó egyébként, hogy mikor kezdődött az ebédszünetem - és hasonló dolgok). A hivatalokban is olyan hangnemben tárgyaltak velem karót nyelt, lárvaarcú emberek, mintha bűnöző lennék. Soha, sehol nem tapasztaltam ilyet Németországban se előtte, se utána. A nyelvet C2 szinten beszélem, és az előző munkahelyemen (az NDK-snál nevesebb hely volt) külön behívott a főnök, hogy gondoljam át a felmondást, szóval annyira borzasztó ember csak nem vagyok (személyes okokból kellett váltanom onnan). Nyilván nem statisztika egy ember tapasztalata, és nem tudhatom, hogy a volt NDK többi része milyen, de engem nagyon traumatizált az az időszak, és a büdös életben nem megyek oda többet.
2022. jún. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Kelet Nemetorszagot valoban nem lehet ajanlani, az emberek mentalitasa olyan Ostblock szerü, a volt nyugatnemetek joggal lenezik öket. Le van maradva meg mindig, aki csak teheti, es nemet, elmegy onnan nyugatra. Egyebkent mindenhol jo, mindharom orszag, de attol is függ, mit akarsz tanulni. Esetleg mindharom orszagban is elhetsz kiprobalas celjabol, es akkor majd meglatod, melyik passzol neked legjobban. Most tanulni akarsz ott, vagy "akar egy evre" kimenni. En a helyedben vissza sem mennek Magyarorszagra, hamar egyszer kiprobaltad a nyugatot, nem lesz kedved visszamenni.
2022. jún. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!