Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Művészként boldogulhatok úgy,...

Művészként boldogulhatok úgy, ha nem szeretek kiállítani, művészeti vásárokon megjelenni, fotózkodni stb.?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám van és nem szeretek szerepelni.

2023. márc. 25. 21:53
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
#20 Diagnosztizált. Jártam emiatt pszichológushoz, pszichiáterhez, ki is gyógyultam belőle, de mostanában kezd újra előjönni, pedig azt hittem, már megszabadultam tőle.
2023. márc. 27. 20:50
 22/25 A kérdező kommentje:

Az alábbira most bukkantam rá véletlenül, és ide illőnek érzem, mert nagyon igaza van (eredetiben másolom be, mert a fordítást kicsit sutának találtam):


In 2006 a high school English teacher asked students to write a famous author and ask for advice. Kurt Vonnegut was the only one to respond - and his response is magnificent:

“Dear Xavier High School, and Ms. Lockwood, and Messrs Perin, McFeely, Batten, Maurer and Congiusta:

I thank you for your friendly letters. You sure know how to cheer up a really old geezer (84) in his sunset years. I don’t make public appearances any more because I now resemble nothing so much as an iguana.

What I had to say to you, moreover, would not take long, to wit: Practice any art, music, singing, dancing, acting, drawing, painting, sculpting, poetry, fiction, essays, reportage, no matter how well or badly, not to get money and fame, but to experience becoming, to find out what’s inside you, to make your soul grow.

Seriously! I mean starting right now, do art and do it for the rest of your lives. Draw a funny or nice picture of Ms. Lockwood, and give it to her. Dance home after school, and sing in the shower and on and on. Make a face in your mashed potatoes. Pretend you’re Count Dracula.

Here’s an assignment for tonight, and I hope Ms. Lockwood will flunk you if you don’t do it: Write a six line poem, about anything, but rhymed. No fair tennis without a net. Make it as good as you possibly can. But don’t tell anybody what you’re doing. Don’t show it or recite it to anybody, not even your girlfriend or parents or whatever, or Ms. Lockwood. OK?

Tear it up into teeny-weeny pieces, and discard them into widely separated trash receptacals. You will find that you have already been gloriously rewarded for your poem. You have experienced becoming, learned a lot more about what’s inside you, and you have made your soul grow.

God bless you all!"

Kurt Vonnegut

2023. márc. 28. 07:47
 23/25 anonim ***** válasza:

Fordítás:

2006-ban egy középiskolai angoltanár arra kérte a diákokat, hogy írjanak egy híres szerzőt, és kérjenek tanácsot. Kurt Vonnegut volt az egyetlen, aki válaszolt – és a válasza csodálatos:


„Kedves Xavier Gimnázium és Ms. Lockwood, és Perin, McFeely, Batten, Maurer urak!


Köszönöm kedves leveleit. Biztosan tudja, hogyan kell felvidítani egy igazán öreg gazembert (84) naplemente éveiben. Nem szerepelek többé nyilvánosan, mert most már semmire sem hasonlítok annyira, mint egy leguánra.


Amit mondanom kellett, ráadásul nem tart sokáig: gyakorolj bármilyen művészetet, zenét, énekelj, táncolj, színészkedj, rajzolj, festess, szobrászkodj, verseket, szépirodalmat, esszéket, riportokat, függetlenül attól, hogy jól vagy rosszul , nem pénzt és hírnevet szerezni, hanem megtapasztalni a válást, megtudni, mi van benned, hogy növekedjen a lelked.


Komolyan! Úgy értem, most kezdje el, csináljon művészetet, és csinálja élete végéig. Rajzolj egy vicces vagy szép képet Ms. Lockwoodról, és add oda neki. Táncolj haza iskola után, és énekelj a zuhany alatt, és így tovább. Csinálj egy pofát a krumplipürédben. Tegyél úgy, mintha Drakula gróf lennél.


Íme egy feladat ma estére, és remélem, hogy Ms. Lockwood elbuktat, ha nem teszi meg: Írjon egy hatsoros verset, bármiről, de rímelve. Nincs tisztességes tenisz háló nélkül. Tedd olyan jóvá, amennyire csak tudod. De ne mondd el senkinek, hogy mit csinálsz. Ne mutasd vagy szavald el senkinek, még a barátnődnek, a szüleidnek vagy bármi másnak, vagy Ms. Lockwoodnak. RENDBEN?


Tépd apró darabokra, és dobd el egymástól távol eső szemetes edényekbe. Meg fogod tapasztalni, hogy versedért már dicsőséges jutalmat kaptál. Megtapasztaltad a válást, sokkal többet tanultál arról, ami benned van, és megnőtt a lelked.


Isten áldjon benneteket!"


Kurt Vonnegut


Tehát akkor itt a megoldás a problémádra.

2023. márc. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Apróbb változtatással a Google fordításátt dobtad be, amit én szándékosan nem tettem, pont azok miatt, amik benne maradtak – mindegy, a lényeget érteni.

A szöveget nem azért másoltam be, mert megoldás lehet a problémámra, ha valaki így értelmezi, az nem érti a kérdésem lényegét...

2023. márc. 29. 22:22
 25/25 A kérdező kommentje:
jav.:fordítását :DDD
2023. márc. 29. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!