Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Huszonéves lány boldogulhat...

Huszonéves lány boldogulhat érettségi nélkül?

Figyelt kérdés

A kérdés egy barátnőmről szól, akiért aggódom. Arra lennék kíváncsi, hogy igazam van, vagy rosszindulatú vagyok amiért ilyeneket gondolok:

23 éves lány, csak a 9. osztályig végezte el. Utána próbálkozott mégegyszer, de nem sikerült elvégeznie a 10.et, így 17 évesen otthagyta az iskolát és dolgozni kezdett. Nem voltak túl jó munkái érthetően, illetve sokáig sem maradt meg egynél. Ő azt vallja, hogy nem kell érettségi a boldoguláshoz, attól még lehet sikeres.

Félreértés ne essék, én nem gondolom azt, hogy csak a diplomás ember élhet jól sőt! Viszont az érettségi vagy legalább egy szakma szerintem alap dolog lenne, pláne egy 23 éves, aránylag jó családból származó lánynak.

Szerinte lenéző vagyok amiért így gondolom, én viszont tényleg jót akarok neki. Nem kell mindenáron diploma, de nyolcosztályosan mi vár rá?

Mondjátok meg az őszintét: én vagyok a rosszmájú? Mindenfajta tanulást elutasít, mert szerinte nem kell a papír és “az nem az életre készít fel”, papírosan is lehet valaki életképtelen. Ami való igaz, ismerek többdiplomás embert aki szart se tud, de egy érettségi/szakma nem evidens lenne?


2019. okt. 14. 18:15
 1/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem még érettségivel is nehéz már elhelyezkedni és érvényesülni a mai világban.


Nekem sincs érettségim csak 3 szakmám van, és mégsem tudok elhelyezkedni csak nagyon nehezen!


De mivel nő előnyben van talán talál magának egy palimadarat aki eltartja.


Palimadárból manapság elég sok van...

2019. okt. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Papirrao is lehet valaki eletkeptelen, de ezt felesleges mentsegkent felhozni. Eleg alapnak szamit ma mar az erettsegi, az hogy nem jutott tovább 9. osztalynal úgy, hogy jobb csaladbol szarmazik, azt jelenti, hogy nincsenek celjai, elvegre mindent megkap a szuleitol.


Ha mar gyerekkora ota így eli az eletet, akkor ebbol max egy nagy trauma zokkentheti ki. Ha meg "konnyu" munkat akár jo penzert vegezni, arra ott van az osi mesterseg, amit sok no vegez.

2019. okt. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Ő nem igényli a te gondoskodásod. Innentől miért cseszteted? Nem jött át hogy le se szarja a véleményed? Nekem mindíg leesik ha így járok mint most te.
2019. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Több embert is ismerek, aki jól el tudott helyezkedni érettségi nélkül.

Nekem két diplomám is van, de ahhoz, amit dolgozom, nincs semmi közük, és ehhez a munkához akár négy elemi is elég lenne.

2019. okt. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Igen, papírral is lehet valaki életképtelen. Fogadd el, hogy nem mindenkinek egyformák az igényei. Én dolgoztam suli mellett gyárban is és takarítóként is. Akkor fogadtam meg, hogy ha beledöglök is tanulni fogok, mert nem akarok ilyen munkát végezni. De ismerek olyat, akinek ez megfelel.


Lehet a barártnődnek megfelel, akkor meg hagyd békén, majd rájön. Vagy nem...

2019. okt. 14. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
64%
Szerintem egy jó piacképes szakma elég lenne neki kezdetnek. Az érettségit nincs értelme eröltetni, szerintem nem érdekli amit ott tanítanak. De ha lenne érettségije önmagàban az is kevés. Egy jó szakmunkàs bizivel viszont akàr azonnal is lehetne munkàja, amint megvan a szakma.
2019. okt. 14. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
32%

Lehet boldogulni, az érettségi szart se ér, nekem is van, még minimàlbèrt se kapok, de egy kezdő tanár de keres túl sokkal többet nálam, pedig nekem nem is főállásom van.

Ja, és az érettségi mellè kaptam szakmàt is, hát összeröhögi magàt minden ember mikor kimondom a végzettségem. :) Pedig 4 évig szívtam vele, gyűlöltem, mint a szart tanulni is, csinálni is és arra se jó, hogy kitöröljem vele.

Most SZAKMUNKÁT tanulok, ebben egy kezdő is megkeresi a 300 ezret és nem kell hozzá érettségi, de kell hozzá szakèrtelem.

Majd persze készülök egyetemre, de majd ha véghez vittem a tervemet akkor jelentkezem.

2019. okt. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#3: Nem hozom neki szóba, ne aggódj. Évek óta nem hoztam ezt fel neki, mert csak vita van belőle.

Jó család alatt nem azt értem, hogy gazdagok, hanem hogy művelt, kedves szülei vannak, nem putrisak, akiket nem érdekel semmi. A barátjával él, akinek tök jó szakmája van, egyelőre el tudja tartani kettőjüket.

Nem ítélkezem, egy útszéli prostit sem ítélnék el, csak szerintem több van ebben a lányban annál, minthogy ilyen tingli tangli munkái legyenek, amiket havonta váltogat. Minden elismérem annak, aki megél szakmunkásként, ismerek ilyeneket és jól élnek. De nulla papírral milyen lehetőségek vannak? Semmi. Okos lány, kár hogy képtelen megmaradni az oktatásban. Akár egy okj vagy bármi. Sajnálom a helyzetet nagyon, mert szerintem bármi lehetne belőle ha hajlandó lenne becsülettel tanulni.😕 Mert azt mindig egyszerűbb mondani, hogy a papíros is lehet életrevalótlan, de azt meg kell hagyni, hogy VALAMILYEN papírral kinyílnak a lehetőségek.

2019. okt. 14. 19:21
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, a páromnak nincs érettségije de keresett szakmája igen. S ezzel had ne mondjam háromszor annyit keres mint én aki diplomás.

Sajnos vagy sem ma már a papír nem igen számít.


Viszont én is úgy gondolom hogy a barátnődnek kéne hogy legyen egyik vagy másik ne legyen érettségije de akkor legyen szakmája vagy valami!! Ugyanis kétlem hogy olyan jól el lehet így lenni. Mit dolgozik? Én max gyári betanított munkát tudnék elképzelni ilyen feltételekkel hacsak nem beszél valamilyen idegen nyelven nagyon jól.


Neki lehet megfelel a gyári munka én pl nem tudnám csinálni hogy őszinte legyek. De nem vagyunk egyformák.


25N

2019. okt. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy ez meg hogy a barátja tartja el..nekem ez se szimpi most nem azért de ha szétmennek akkor mi lesz vele? Nekem mondjuk ez a fene nagy leszarom stílus és céltalanság jobban aggasztana mint az hogy se érettségi se szakma. Gyanítom sok célja nincs is az életben hiszen akkor valamit kezdene magával. Na engem az ilyen emberek ki tudnak akasztani az tuti.

Előző voltam

2019. okt. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!