Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Akril festékkel festett...

Akril festékkel festett vászonról hogy lehet leszedni a lakkot úgy, hogy a festék ne jöjjön le és ne sérüljön a festmény?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudom, hogy kicsit hülyén is hangzik és hogy ilyet nem kellene csinálni, de sajnos rossz lakkot kentem végig a festményeimre és ettől csíkosak, nem szépek ha rávilágít a fény és ráadásul néhol még össze is van kicsit csomósodva a lakk…

Amikor vettem a lakkot tanácsot kértem az eladótól,milyen lakkot kenjek rá, ő ezt ajánlotta de nagyon mellé fogtam mivel van külön festmények lelakkozására és ez nem olyan…

Láttam a videókat TikTokon hogy másnak milyen és nekem milyen lett.Teljesen elrontottam vele a gyönyörű festmenyeimet amiken egy csomót dolgoztam.

Valamivel esetleg nem lehet leoldani róluk úgy, hogy a festmény ne sérüljön és ne oldja le a festéket?😔



2023. máj. 31. 14:03
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hígabbat nagyon finoman végighordva ugyanabból talán kicsit finomít. Hogy érted, hogy csíkos? Ecsetnyomos? Az utalhat arra, hogy nem elég sűrű, hogy kisimuljon magától, vagy más vastagságproblémára, meg ugye esetleg user error, rossz ecset vagy rossz technika, de ezeket itt nem gyanítanám.
2023. máj. 31. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az ecset tökéletes volt, nagyon könnyű is volt vele dolgozni és puha sörtéjű volt pont olyan amit ajánlanak.

Igen ecsetnyomos, és ahogy rávilágít a lámpa fénye vagy a nap látszik hogy nem egyenletes, nem jutott mindenhova ugyanannyi lakk hiába próbáltam elkenni talán túl sűrűnek tűnt a lakk.

Megpróbálom lefényképezni, hogy még érthetőbb legyen

2023. máj. 31. 14:31
 3/6 A kérdező kommentje:

Még ennél is rosszabbak voltak, már azóta javítottam rajtuk amit lehetett, de még így sem jók.

[link]

[link]

2023. máj. 31. 14:36
 4/6 A kérdező kommentje:

Legszívesebben leoldanám valamivel róluk az egész lakkot és újra lakkoznám egy másik fajtával.

Csak tudom, hogy ez sajnos nem lehetséges már és őszintén szólva ezek után teljesen tanácstalan is vagyok, hogy melyik lakkot érdemes erre venni ami nem csinálja ezt velük.

2023. máj. 31. 14:38
 5/6 A kérdező kommentje:
És az 1. képen lévő festményről mikor szedtem le a még friss csúnya lakkot az oldalán teljesen benyomódott ami elég csúnya így. :(
2023. máj. 31. 14:41
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezen a ponton brainstorming van arról, hogy miért ez a koncepció. :)
2023. máj. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!