Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mire kell nagyon odafigyelni...

Mire kell nagyon odafigyelni akril festékkel való munka közben (festmény)? Mik az olajfestékkel szemben az előnyei, hátrányai?

Figyelt kérdés

2014. jún. 20. 13:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Leginkább arra,hogy gyorsan szárad (percekben mérhető). A egyébként mattabb,nincs anyagvastagsága,de ezek megfelelő médiumokkal illetve lehet gyárilag fényesített és vastagítottat kapni.
2014. jún. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kerdezo!


Az elso valaszolonak tok igaza van. Nemi kegeszites:

a vizbazisu (un. muvesz) akril) minden mas vizbazisu festekkel (v gessoval es vies lakkokkal) jol mukodik egyutt. Ezt ki tudod hasznalni.

Megszaradt olajfestekre tudsz akrillal festeni, forditva nem megy a dolog.

Ipari akril (spay alaku) az alatta levo muveszakrilt visszaoldhatja, ha az also reteg nem eleg szaraz.

Legy esznel a feluletek felszini tisztitasaval, a higitozassal. Van olyan, kereskedelemben kaphato higito, ami mindent (szaraz es nedves, vizes es nem vizes) akril reteget bant. Kerdezd meg a haztartsai boltosokat.

Akrifesteket Te magad is tudsz gyartani, szintest, viz es megfelelo (muveszboltban kaphato) festoccuccokbol. Kerd ki a boltos tanacsat.


Jo kreativkodast.


R.

2014. jún. 21. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm, lenne még egy kérdésem, hogyan lehet teljesen csíkmentes, tömör és egységes felületet létrehozni pl egy színátmenet készítésekor, mert most készítek egy képet aminek az alapjához sötét kékeszöldből fehérbe kell hogy átmenjen, de nagyon csíkos, és nem szép az átmenet, segitsetek.(mindenkinek ment és megy a zöld kéz:))
2014. jún. 21. 14:52
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nos, szerintem két oka lehet.Az egyik az,hogy az ecset nem elég lágy. Az akrilhoz lapos szintetikus ecsetet szoktam használni. Egyébként néha ronggyal is rá lehet segíteni.

A másik,hogy fehérből van olyan is,ami cink fehér,ez lazúrosabb ,esetleg érdemes ezt is használni..

2014. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
nagyon sokat segitettél, az ecsettel van a baj, főleg disznószőr ecsetet használtam, köszönöm :)
2014. jún. 21. 16:29
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja gondoltam esetleg sörte ecsetet használsz, de a sörte nem jó akrilhoz,mert az akril nem elég vastag hozzá. Az akvarell ecset meg azért nem az igazi,mert a festék súlyát nem igazán bírja.
2014. jún. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!