Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Normális, ha abbahagytam a...

Normális, ha abbahagytam a rajzolást, mert azt mondták, hogy nem tudok rajzolni?

Figyelt kérdés

2023. okt. 30. 18:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ha szereted rajzolj. Ha másért nem a magad kedvéért.
2023. okt. 30. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha örömödet leled a rajzolásban, akkor szerintem ne hagyd abba. Kik mondták, hogy nem tudsz rajzolni?
2023. okt. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Azt mondják, "art is anything you can get away with", és ezzel tökéletesen egyetértek.

Mégis ki mondta neked, hogy nem tudsz rajzolni?? Ha a tanárod, akkor nagyon pocsék a szakmájában.

A rajzolás tanulható skill, csak rengeteg belefektetett energia kell, hogy a technikát megtanuld. Ami kevésbé tanulható, az a kreativitás, de a megfogalmazásodból azt veszem le, hogy nem azt szólták le.

Egyébként is, a művészet/rajzolás nem csak a technikai képzettségről szól (amit, már említettem, egyébként is meg lehet tanulni, csak akaraterő kell). Nézd csak meg a dadaistákat (nagy kedvenceim!!). Egy rakás nonszensz, teljesen random, mégis a legnagyobbak között tartjuk számon pl Duchampot.

Szóval fel a fejjel, ne add fel, ha szereted csinálni!<3

2023. okt. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csontvárynak is mondták.
2023. okt. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Normális, de ne hagyd abba.
2023. okt. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mondták anno még is művészeti gimiben tanulok.
2023. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
63%

Attól függ:

- Ha ebből akarsz megélni, ne folytasd!

- Ha saját kedvtelésből rajzolsz, ne hagyd abba. :)

2023. nov. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Rajzolni meg lehet tanulni tökéletesen, akár 100x tökéletesebben, mint akármelyik nagy művész. Csak esetleg épp semmi plusz nem lesz a rajzodban, mert a tehetség az más kérdés. Ugyanez vonatkozik a zenére vagy bármelyik képzőművészeti ágra. Azt állítják az okosok, hogy 10000 óra gyakorlás bármilyen művészeti ágban mesterré tesz. De a mester nem jelent feltétlenül művészt.
2023. nov. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ha ettől megutáltad a rajzolást, akkor igen. De ha élvezed, miért ne rajzolhatnál? Tökjó hobbi :)
2023. nov. 3. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%

attól függ.

Lehet karikaturád (vonalak), vagy lehet egyedi stilusod.

Ha egyszer csinálsz rosszul valamit, az hiba.

A folyamatosan, akkor az stílus. ;)

2023. nov. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!