Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Akik abbahagyták a kereszténys...

Akik abbahagyták a kereszténység gyakorlását, miért dontottetek így, illetve mit szólt a többi keresztény hozzá? Mit gondolnak a keresztények egy olyan emberről aki megvan keresztelve de NEM tartja magát kereszténynek.

Figyelt kérdés

Én 10 évesen meguntam, elszöktem és bezárkózhtam a szobámba amikor vasárnap elakartak vinni a tempolmba. Unalmas volt, ugyan arról volt szó, és nem éreztem h valami nagy bűnös bigyó lennék, a morális részén pedig már 10 évesen túlvoltam.... a szüleim nem tudtak mit csinálni, feladták egy idő múlva. Viszont nemrég megismertem egy hívőt, aki az állítja, én ígyis az ő megtévedt testvérük vagyok. Hát én nem vagyok az istenmverte testvérük, soha nem is voltam, mert egy kis vizet locsoltak a fejemre gyerekként....


te miért hagytad abba és mit gondolnak/gondoltak rólatok?


2020. márc. 3. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%

Abban igazad van kérdező, hogy csecsemőként egy kis locsolás nem sokat ér. Abban is igazad van, hogy a vasárnapi mise unalmas.

Annyit el szeretnék mondani, hogy ez (csecsemőként lelocsolnak, majd unalmas rituáléra visznek Vasárnaponként) nem az igazi, bibliai kereszténység. Ez egy kultúrális-hagyományőrző klub, nyomokban keresztény elemekkel, és sok-sok kereszténységgel ellentétes emberi hagyománnyal.

Az igazi kereszténység az egy nagyon izgalmas dolog.

2020. márc. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
45%

"Az igazi kereszténység az egy nagyon izgalmas dolog."

Jaja, mint egy jó "didzsi", ahol közben úgy is lehet fetrengeni, mint akiket éppen ördögök szálltak meg. Csak Jézus kéne, hogy kiűzze belőlük. :D

2020. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
5%

Amit mondasz, egyház. Annak semmi köze a kereszténységhez.

Nem azért vagy a testvérünk, mert vizet locsóltak rád, amit egyház szokott tenni, ami istenkáromló szervezet, hanem mert létezel. Létezel, ezért az én testvérem vagy. Egy létezésben létezünk, így egy célunk van mindenek felettről tekintve, jó vagy, és szeretlek.


Azért vagy megtévedt, mert rossz dolgokat azonosítassz, és nem a semlegességből indulsz ki, hanem előzőleges agymosásokból, bár az már jó, hogy ezek ellen irányúlsz, de még mindig tőlük függsz.


Aki ezt mondta neked, csak egy agymosott, hozzád kéoest 20szorosan eltévelyedett kis testvérünk..., majd ő is elér ahova te, s mi is, ahova az istenek.

2020. márc. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
19%
Annyit még hozzátennék, hogy ezek a hagyományok több mint ezer évig alakultak, változtak, "fejlődtek"/képződtek Jézus halála óta. A legutolsó római katolikus dogma 1950-ben jelent meg.
2020. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%
S még mindig korábban, mint néhány újkeletű szekta.
2020. márc. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
15%
A legnagyobb igazságtól elszakadt szekta a római katolicizmus. Kérdezd meg az ortodox keresztényeket. De a protestáns keresztények is ezt állítják, Lutherrel az élen, hogy a kereszténység római ága szakadt el az igazságtól.
2020. márc. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%

"A legnagyobb igazságtól elszakadt szekta a római katolicizmus. Kérdezd meg az ortodox keresztényeket."

Ha ez igaz lenne te kis hazug, akkor az ortodoxoknak a te szektáddal lenne eukarisztikus comminio, nem a katolikusokkal.

2020. márc. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Semmit sem gondolok. Babaként nem volt döntésed. Szüleid nem tudtak hitre nevelni, talán nekik sincs.

A kereszténység lényege az, hogy személyes kapcsolatban állsz Istennel, ahogy például a szüleiddel. Nem pedig azt, hogy betartasz szabályokat. Remélem egyszer te is átéled.

2020. márc. 4. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én első osztályos korom óta jártam hittanra, én akartam, a szüleim soha nem eröltették... Áldoztam aztán 6.-ban abba hagytam, mert rájöttem arra, hogy nagyon álszent dolog az egész. A városi pap néha verte a fiúkat, fogdosta a lányokat. Egyébként voltak gyerekei és a házvezetőnője néha a mi lakásunk előtt kukázott... Szóval hagyjuk is
2020. márc. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az ami a bibliában is le van írva, kvra nem a mai egyház által művelt dolog. Kezdjük ott, hogy Jézus nem akarta, hogy templomokat emeljenek...


Véleményem szerint, az Istent nem úgy kell elképzelni, mint ahogy azt sokan teszik... maga az az erő amiből létrejött minden, és egyben is tartja, formálja folyamatosan.


Namost, ehhez a teremtő erőhöz kellene agyban, szellemben visszatérni, ahogy azt a régi ősök tették, az ún. pogányok.


Lényegében harmóniában élni a természettel, tisztelve azt, és elfogadni, hogy nem mi vagyunk a "teremtés koronája", hanem mi is csak része vagyunk a nagy egésznek, ahogy egy macska, vagy akár egy papucsállatka is...

2020. márc. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!