Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Véleményük, véleményetek...

Véleményük, véleményetek szerint, ha egy filmnek folytatása van, vagy egy sorozat, csak ugyanolyan címen, néven, mint az egész estés film; akkor milyen lehet a filmzene, lehet -e ugyanaz, mint a korábbi filmnél?

Figyelt kérdés

Ha felkérjük az együttest, és szerződést kötünk velük, akkor hogyan lehet intézni ezt, hogy szponzorálják -e majd a készítendő új filmet?

Remélem, érthetően fogalmaztam meg a kérdést, köszönöm előre is a segítséget és a választ.



#filmzene #művelődés #film, sorozat, epizód #együttes, zene, zenekar #szórakoztatás, szórakoztatóipar
nov. 17. 21:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Leginkább attól függ, hogy lehet-e ugyanaz a zenéje, hogy a készítők így döntenek, vagy máshogy, meg hogy a zenészekkel megállapodnak róla, vagy nem sikerül.


Általában a zenészek nem szponzorálni szokták a filmeket, hanem fizetést (és jogdíjat) kapnak érte, hogy a munkájukkal hozzájárulnak a film sikeréhez - ugyanúgy, mint a színészek, operatőrök, világosítók, díszletezők, jelmezesek és minden más közreműködő az utolsó statisztáig.

Különösen, ha egy már sikeresen futott film folytatásáról/rebootjáról/spinoffjáról van szó, az mindig arról szól, hogy az eredeti sikerét akarják a készítők meglovagolni újra, hogy az egyszer már bejött receptből még több pénzt csináljanak. Szóval arra újra költeni kell.

Ha nem ugyanazok csinálják, akkor meg a sztori, név, karakterek és egyéb jogokat is meg kell vásárolni, mert azok mind szerzői jogi védelem alatt állnak, nem lehet csak úgy felhasználni.


Léteznek kis költségvetésű filmek, ahol inkább szívességek, baráti segítség, felajánlások alapján mennek a dolgok, de ez főleg inkább vizsgafilmeknél, kezdő alkotók első filmjeinél szokott. Ezekhez általában hozzájuk hasonlóan szintén kezdő társalkotók csatlakoznak be, így mindenkinek bizonyítási lehetőség a közös alkotás, mindenki egyformán ingyen teszi be a saját munkáját, hogy egyformán osztozhasson a filmtől remélt sikerben. Szóval nem már sikeres és befutott zenészeket szoktak megkérni, hogy ingyen segítsenek, hanem ugyanúgy kezdő, még nem ismert zenészeket, akik ugyanúgy ismertebbé válhatnak talán a film sikere által.


Na meg ilyen filmeknél pont az a lényeg, hogy újat, egyedit, sajátosat alkossanak, nem az, hogy egy mások által már megvalósított filmet lemásoljanak, újra megcsinálják ugyanazt, legfeljebb egy kicsit máshogyan.

nov. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kedves válaszoló, elsődlegesen köszönöm szépen,

Akkor jól jártunk, mert nekem sem célom "lemásolni", annak folytatása lenne, másféle történet. Arról szól, mi lett a nagy veszély után.

"Na meg ilyen filmeknél pont az a lényeg, hogy újat, egyedit, sajátosat alkossanak, nem az, hogy egy mások által már megvalósított filmet lemásoljanak, újra megcsinálják ugyanazt, legfeljebb egy kicsit máshogyan."

Idézve tőled, nekem ez vizsgafilm és egyben az első filmem, mint nagy lehetőség lenne.

nov. 21. 22:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Ettől még nem túl eredeti ötlet egy más által kitalált történetet folytatni.
nov. 22. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Akkor sem, ha az illető, aki most is közreműködne, már részt vett a korábbinak forgatásán és a történet alakításában is?
nov. 30. 00:02
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem kimondottan ritka, hogy bárminek a folytatása, rebootja, spinoffja, újragondolása őrülten eredeti dolgot eredményezzen. A folytatás fogalma szerintem önmagában ellentmond annak, hogy valami igazán eredeti lehessen, hiszen valami másból táplálkozik.


Sok esetben még az élvezhetőt sem sikerül összehozni, nemhogy eredetit.


Nem lehetetlen, hogy sikerüljön, de a teljes filmtörténelem során is csak elvétve sikerült a legnagyobb filmstúdióknak hatalmas költségvetés és szinte korlátlan szakember kínálatból válogatva.


Te meg arról beszélsz, hogy szívességet kell kérni a zenészektől, hogy ingyen használhasd a zenéjüket


Az általad írtakból én nem érzem rajtad, hogy sikerrel fogsz járni és nem csak álmodozol.


Boldogan fogok viszont bocsánatot kérni tőled, ha sikerül lenyűgözőt alkotnod. Attól, hogy én, vagy bárki más ezek alapján nem hisz bennetek, te még tedd meg, ami tőled telik. Bizonyítsd be a kétkedőknek, hogy mekkorát tévedtek!


SENKINEK ne hagyd, hogy elvegye a lelkesedésed, mert akkor vallasz kudarcot, ha meg sem próbálod. Akkor biztosan a kétkedőknek lesz igaza. Ha megpróbálod, akkor már van esélyed a sikerre.


Még ha esetleg nem sikerül tökéletesre, akkor is sokkal többet tehetsz a sikeredért, mint bárki más, aki csak nagy szájjal okoskodik egy képernyő mögül, mint én és közben semmit nem tesz érte, hogy sikerüljön az, amibe te minden munkádat beleteszed.

(Az meg, hogy ki mi komoly eredményt ér el bárhol máshol, totál mellékes a te projekted szempontjából, abba mindenki csak beleokoskodik érdemi hozzáadott érték nélkül, persze ezt meg te kérted itt.)


Sok sikert, hozd ki a legjobbat magadból és a lehetőségeidből!


Ha elsőre nem megy, akkor keresd, hogy min tudsz javítani és próbáld újra, próbáld máshogy!

nov. 30. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!