Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hova érdemes kéziratot beküldeni?

Hova érdemes kéziratot beküldeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tud valaki olyan kiadót/pályázatot, ahol elsőkönyves megjelentetésre is lehet esély?

Adott a klasszikus szituáció: Írtam egy könyvet (pszichothriller) és megpróbálkoznék valahol, hátha kiadják.

Tudom, hogy random emberektől ritkán fogadnak be/olvassák el egyáltalán, ezért érdeklődnék, hátha valaki ismer erre módszert.

Magánkiadásra nem vállalkoznék, mivel elég drága általában.

Köszi mindenkinek előre is.



febr. 1. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Te is tudsz keresni pályázatokat, de ezek általában tematikusak, így nem valószínű, hogy pont pszichothrillert kérnek. Inkább kiadót keress és mondd el nekik, mid van.
febr. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam egy "első könyvet" (krimi) és azt a General Press Kiadó adta ki.
febr. 1. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A novum mostanában úgy reklámozza magát, hogy új szerzőket keres, nézz utána, hátha jó lehet neked
febr. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Most volt nem rég a Maxim kiadónak pályázata. Ők többféle kéziratot fogadtak.

Ezelőtt volt az Aranymosás, de sajnos az megszünt.

Van Facebookon néhány csoport, ahová fel szokták tenni az aktuális irodalmi pályázatokat. "Irodalmi pályázatok" néven keresd.

Azért érdemesebb ilyenekre elküldeni, mert itt tényleg beleolvasnak. Általában van egy előszűrés, ahol első köben (pár oldal alapján) a nyelvi szintet nézik. Ha azon átjutsz, el is olvassák.

febr. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!