Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Olyan van, hogy valaki négy...

Olyan van, hogy valaki négy vagy öt évig járt művészeti szakközépbe, és mégis úgy rajzol, mint az, aki nem járt?

Figyelt kérdés
És azt hozza fel mentségként, hogy ez a stílusa, de nem tud jobban rajzolni
2010. nov. 5. 11:22
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A művészeti szakközépiskolai oktatás nem azt jelenti, mint a rajzszakkör....
2010. nov. 5. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát jó, de úgy végig sem lehet járni, ha teszem azt, rajzból kivágják. Nálunk is az ún. "mégis tehetségtelenek" még kilencedikben kiestek.
2010. nov. 5. 12:44
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Engem anyám kiskorom óta rajzoltatott, ő grafikus volt, és sok mindenért lebaszott. Anyámnak soha semmi nem volt elég jó, de később a suliban én rajzoltam a legjobban, és év végén a tanárok elkérték a rajzaimat.

De igazából én sosem voltam megelégedve egyik rajzommal sem.


Ezzel azt akarom mondani, hogy félre kell tenni az egót, egyszerűen meg kell hallgatni mások véleményét, mások észrevételeit, és azt nem bántásnak venni, hanem a saját fejlődésünkre használni.


Gyerekként könnyebb megtanulni, de felnőttként is lehet, csak akkor mániákusan kell űzni a rajzolást, de ehhez 4-5 évnél több kell szerintem.


Ha bármit tanulunk, az a legrosszabb ha makacskodunk, ha nem fogadjuk be a külvilág véleményét. Így nem lehet fejlődni. Legyen ez zeneírás, legyen ez festészet, vagy bármilyen művészet. Persze stílusunk lehet, de ha a stílusunk debil, akkor az gáz. Mert lehet hogy csak mi nem vesszük észre.



Én jobban örülök annak amikor valaki nem azt mondja egy képemre, vagy bármire amit csinálok, hogy jajdeszép, tökjó, hú de jól néz ki.


Persze ez is öröm, de én jobb szeretem ha megkritizálják, és megmondják mi nem jó rajta :)

2010. nov. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de a rajz megítélése abszolut szubjektív dolog. Értékelni max a technikát értékeli a tanár. Az meg nyilván jobban ért hozzá, mint egy laikus. Nekem spec nem tetszenek Picasso képei, de attól még hatalmas művész volt.
2010. nov. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze hogy szubjektv, most itt nem minden jöttment hülyére gondolok, de meg lehet hallgatni annak is a véleményét és te leszűröd abból hogy mi az ami igez lehet, és mi az ami hülyeség :)
2010. nov. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
és igen, lehet valaki hatalmas művész, nekem spec nincs bajom picassoval, de a szobámba inkább dali képeket rakok :)
2010. nov. 5. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ah, én láttam egy "Elfolyó idő" kávéscsészét egyszer. Imádnék abból kávézni, csak nekem megfizethetetlen volt. ;)


A kérdező szólta le valaki rajzát, aki -a kérdése szerint - 4-5 évig járt művészeti iskolába. Az nyilván tud rajzolni. Hogy a kérdezőnek nem tetszik, az más dolog...

2010. nov. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom, mert én is ismerek olyat aki a képzőművészeti főiskolára jár, jópárszor próbálkozott mire felvették, és az egész családja művészkedik, apja elismert festő, az anyja az valami mást csinál, de a srác mégsem egy húdejó. Nekem olyan erőltetett ahogy rajzol. Nem tetszik.


Viszont ismerek olyan 10 éves kislányt, akitől meg leesik az állam, hogy milyen kvajól fest. Persze őt is képzik rendesen, de sokkal fiatalabb és mégis jobb.


Most nem tudom mi lett volna ha ők családot cserélnek, akkor ki lett volna a jobb rajzoló, festő :))

2010. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szóval lehet, hogy a génekben is kell hordozzon az ember valamit, kézügyességet meg talán egy jóféle látásmódot :)
2010. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy hegedű tanárnő nekem azt mondta, hogy bárkit meg lehet tanítani hangszeren játszani, aki le tud egy egyenletes tá tá tá tá ütemet ütni az asztalon és szorgalmas. Lehet belőle jó előadó, de sosem lesz művész.


Művész lehet az aki ezen felül még hozzá tud tenni egy kis pluszt a zenéhez. Legyen ez dinamika, vagy valami egyedi, amit csak ő tud és senki más :)

2010. nov. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!