Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Alapjoga minden embernek,...

Alapjoga minden embernek, hogy azt alkothasson amit akar művészeti témán belül, akkor miért nem tartják tiszteletben amiket alkotok? 18F

Figyelt kérdés

Minden embernek Európai Unióban alapjogai vannak a szabadsággal kapcsolatban, nemtől és kortól függetlenül! Az egyik jog, ami a "Szabadsághoz való jog" részhez tartozik ezt tartalmazza


"A művészet és a tudomány szabadsága


A művészet és a tudományos kutatás szabad. A tudományos élet szabadságát tiszteletben kell tartani."


Ezen iromány tanúsítja, hogy azt rajzolok, írok, filmezek, zenélek stb amit csak szeretnék! És nem csak én, hanem mindenki más is!


A problémám az, hogy én furry képeket is szoktam alkotni nagyon gyakran(aki nem tudja mi a furry, itt megnézheti [link] ) mégis, az emberek jó része (de szerencsére nem a többség) ezt nem tartja tiszteletben, képeim rágalmazza és szidja, szándékosan bántó módon véleményezi, valamint becsmérlő szavakat mondanak rám is ezen képek miatt! Én az ő művészi alkotásaikra (vagy bárki máséra) semmi rosszat, ha véleményezem akkor jót mondok róla vagy ha nem tetszik, akkor vagy csöndben maradok, vagy a kritikákat finoman, építő jelleggel mondom el! Kérdem én, akkor nekem miért nem adjak meg alapjogomat? Ez az egyik legtermészetesebb joga minden egyénnek!


2011. nov. 9. 16:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%
A szólásszabadság és a véleményalkotás joga részt gondolom átugrottad, és ezért dobálózol ekkora szavakkal..
2011. nov. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőnek teljesen igaza van.

Neked jogod van állatkás képeket rajzolni, másoknak joga van kifejezni a nemtetszésüket. Ilyen az élet kisfiam, nőj fel.

2011. nov. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

"A szólásszabadság és a véleményalkotás joga részt gondolom átugrottad, és ezért dobálózol ekkora szavakkal.."


Nem ugrottam át és jó hogy megemlíted a dolgot, véleményt alkotni természetesen lehet, én is megteszem, de azt nem bántó, szándékosan sértő formában kell megtenni, hanem a másik ember érzéseire való tekintettel (Valamint nem kellene visszaélni a vélemény alkotás szabadságával, ezzel a másik ember megbántására utalok)

2011. nov. 9. 17:10
 4/18 anonim ***** válasza:

Még valami: "Ezen iromány tanúsítja, hogy azt rajzolok, írok, filmezek, zenélek stb amit csak szeretnék! És nem csak én, hanem mindenki más is! "


Teljességgel tiszteletben tartja mindenki, hogy ezt csinálod, és ezt szereted. Tiszteletben tart = nem akadályoz meg benne senki és semmi. Szövegértelmezés.

2011. nov. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Pontosan, ahogy az utolsó írja. Amíg nem veszi ki a kezedből a ceruzát, és nem zár érte téged börtönbe, addig nem gátol, tehát tiszteletben tartja, hogy ezt csinálod, ami nem azt jelenti, hogy neki a segged kell érte nyalni.


A kritikát tudni kell fogadni, pláne akkor, ha művészetnek titulálod a saját cuccaid. A kritika pedig nem arról híres, hogy körülírja a dolgokat, nehogy egy érzékeny 18 éves kisfiú ezen megsértődjön.

2011. nov. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Igazatok van mindenben
2011. nov. 9. 17:17
 7/18 anonim ***** válasza:
Szabad az alkotás, és szabad a véleménynyilvánítás.
2011. nov. 10. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy gondolom, hogy ha te alkotsz valamit, és azt közzéteszed, akkor az embereknek joguk van arról véleményt nyilvánítani, ez kétségtelen, bár én hozzátenném, hogy azért nem kell leszólni, és trágár kritikát írni valamiről, ami nekem nem tetszik. Nem is szokásom, tehát ha nekem nem tetszik valami, vagy kultúráltan megmondom, hogy ez bizony nem tetszik, megindokolom, hogy miért nem, és igyekszem segíteni, hogy véleményem szerint mi lenne jobb megoldás, bár általában inkább nem írok véleményt, ha nem kedvemre való egy alkotás.


De ahhoz pedig neked van jogod, hogy a neked nem tetsző véleménnyilvánításokat, amennyiben azok trágárkodást vagy személyeskedést tartalmaznak, törölj, és még csak meg sem kell indokolnod, miért tetted (gondolom deviantArtos vagy)

2011. nov. 10. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

20:23


Igazad van, jogom van kihárítani a nekem nem tetsző, trágár kritikákat, akár minden szó nélkűl! Továbbá jogom van nekem is véleményt formálni mások munkáiról, pont úgy ahogyan ők teszik.


Igen, DeviantArtos vagyok


Azoknak, akk "kisfúnak" neveztek meg hogy "nőjjek fel" örülök hogy ilyen kiválóan megismertétek egész életem, jellemem fél oldalnyi szöveg alapján, de engetelmetekkel a kommenteitek ezen részét nem kívánom véleményezni. (A többi mondandóitokkal viszont egyet tudok érteni)

2011. nov. 10. 20:34
 10/18 anonim ***** válasza:

Azért valld be, 18 évesnél még leszel "felnőttebb".

Plusz az állatos figurák rajzolásáról sem az érettség jut eszébe a legtöbb embernek.

És ez ha földhöz vágod magad sem fog megváltozni.

2011. nov. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!