Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Üvegmatrica festés? (Kérdésed...

Üvegmatrica festés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés
Milyen mintát csináljak karácsonyra borosüvegre? Mennyibe kerül egy festék és melyik a legjobb minőség? Valami kisebb minta kéne, hogy ne kelljen sok festéket venni. Hogyan lehet úgy leszedni a fóliáról, hogy ne ragadjon össze? Mert még sose csináltam ilyet, és nem szeretném elrontani, mert akkor nem tudok mit ajándékozni, nem lesz több pénzem újabb festéket venni.
2010. nov. 8. 16:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Egy kis tubus festékből hány képet tudok csinálni? És ha a borosüveg amire ragasztom hozzá ér valamihez, akkor tényleg hozzá ragadhat a matricához?
2010. nov. 8. 16:55
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát karácsonyra valami karácsonyit :) de csinálhatsz egyedit is, mondjuk a nevét annak, akinek csinálod. Egyébként igen, sajnos összetapad mindennel az üvegmatrica. Pl ha becsomagolod akkor előfordul, hogy a csomagolópapír rátapad. Nekem itthon egy bárány van a hűtőn, olvashatók rajta a napi hírek, mert rátapadt az újságpapír :D


Szerintem mindegy milyen "márkát" veszel. Lehet kapni a TESCOban ilyen kreatív szettet, azt az egyet kerüld el, lepattog nagyon gyorsan.

Én südort használok, 500 ft körül van színenként az ára. Azt nem tudom mennyi mintát tudsz kihozni, ez függ attól, hogy mekkora mintákat csinálsz, és hogy milyen vastagon fested. Ha nem szeretnéd elrontani, akkor nagyon türelmesnek kell lenni. Először a keretét kell megcsinálni, és ha az kellőképp megszáradt, utána szabad csak kitölteni színnel. Mondjuk erre rá kell érezni, mert azt sem szabad kivárni, hogy teljesen megdermedjen, mert akkor meg nem tud hozzákapcsolódni a kitöltőszín. Ügyeskedni kell vele, lehet hogy legelsőre nem fog sikerülni, úgyhogy próbálj ki egy kisebb mintát. Csak akkor vedd le és tapaszd rá az üvegre, ha már teljesen megszáradt a festék a fólián, mert ha nem, akkor megesik, hogy beszakad.


Remélem segítettem, jó munkát kívánok neked!

2010. nov. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


[link]


[link]


Na itt van pár egyszerű minta :)

2010. nov. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen segítettél, köszi :)
2010. nov. 15. 10:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!