Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kerékpár festés? (Kérdésed...

Kerékpár festés? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

mi ennek a fojamata? milyen festék kell hozzá hogy normális legyen?

értem ezalatt, csiszolás, és utána rögtön fújhatom le festéksprayvel? nem akarom elrontani viszont nincs pénzem festetni!


2011. máj. 24. 20:36
1 2
 1/11 anonim válasza:
Én még nem csináltam ilyet, nem tudom hogy kell, de egy nagyon jó bringás ismerősömtől hallottam hogy festékspray-vel nem érdemes: mert nem tudod szépre (egyenletesen, meg folyik) és nagyon gyorsan lekopik.
2011. máj. 24. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
igen, félek is tőle nagyon, de ismerősöm elég szépen lepingálta spray-vel bmx-én a felniket, nemtudom, félek nagyon hogy elrontom:/ de akkor még mindig ottvan az hogy újra festetem hozzáértő emberrel nem?
2011. máj. 24. 21:17
 3/11 anonim ***** válasza:

Heló

Én most állok a lakkozás előtt és idáig egész szép lett.

nekem kb az anyagár összesen 2500ft

am kell hozzá:

kromofág:lemarni az előző festéket

ecset

csiszolópapír

alapozó

festék

lakk

Szerintem ne spray-el csináld mert az hamarabb lekopik,drágább és kevesebb van egy flakonba.

A folyamat:

Először szétszeded a biciklit ha nincs szétszedve.

Húzz gumikesztyűt és önts kromofágot egy rongyba és tekerd rá a váza.Hagyd hogy tegye a dolgát vagyis 5 perc múlva lepattogzik a festék.Fogj egy csiszolópapírt vagy drótkefét és dörzsöld le a maradékot. utána zsírtalanítsd mert az új festés nem fog megtapadni ha kicsit is zsíros vagy kromofágos valahol.szép vékony rétegbe vidd fel az alapozót és várj 8 órát vagy amennyit a doboz oldalán ír,utána még egy réteg alapozó, minden lépés előtt csiszold le a felesleget.utána ugyanígy a festék,csiszolás majd festék,csiszolás.Lakk majd lakk.nekem a festék és a lakk száradási ideje 24 óra volt,az alapozóé 8 óra.remélem segítettem, ha bármi kérdésed van szólj

2011. máj. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
ezzel nagyon sokat segítettél! köszönöm:)
2011. máj. 24. 21:32
 5/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok

Ha szegedi vagy akkor tudok segíteni

2011. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 eporip válasza:
100%
Én vagy öt éve festettem akkor hammerite festékkel és ecsettel.Un. kalapácslakkal.Ez egy érdekes felületet ad ami fényes ugyan,de a felülete eleve hullámos /ragyásnak tűnő/ így kevésbé látszanak rajta a megfolyások.Viszonylag korlátozott a szinválasztéka.
2011. máj. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
mégegyszer elolvastam a kérdést és zománcfesték kell hozzá meg korrozió gátló alapozó
2011. máj. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
közel élek szegedhez, de macerás lenne, bács megye kalocsa-baja környéken élek
2011. máj. 24. 21:46
 9/11 anonim ***** válasza:

Ha nincsenek "lyukak" a festékben, azaz nagyjából sima felület, akkor nem kell kromofággal kínlódnod, elég ha felérdesíted csiszolópapírral a felületet, aztán festés előtt nitrohigítóval áttörlöd. Ahol ragasztó/zsír/olaj maradvány van érdemesebb csiszolgatás előtt letakarítani hogy ne okozzon gondot. A spray tényleg nem olyan, mintha pisztolyból fújtad volna, de alapos előkészítéssel tud szép és viszonylag tartós lenni.

Rozsdára sem célszerű fújni, azt jobb fémig lecsiszolni.

2011. máj. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1.: Csiszold le a bicajt alapozóig...utána jól mosd le(zsírtalanítóval is... pl: mosószer,ami oldja a zsírt) .. Utána festőszalag(az a ragasztószalag amivel eltakarod azon részeket ahova nem akarod hogy jusson a színből)... utána Spray és száradás... arra vigyázz ne folyjon meg a festék(ne túl közelről szórd rá)!

ja és a festőszalaggal íveket is tudsz csinálni...


Én így festettem le most a biciklim 2színűre (KTM= Fekete,Narancssárga+KTM Matrica szett) és elég jó lett (1-2helyen megfolyt a festék és ráfolyt a fekete a narancsra,de ezt javítófestékkel korrigálom)!!! SOK SIKERT HOZZÁ!

2011. máj. 25. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!