Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ha grafittal rajzolunk, miért...

Ha grafittal rajzolunk, miért nem szabad maszatolni?

Figyelt kérdés
Szerintem az sokkal szebb, ha kicsit "homályosítom" a kontúrokat... Egyéb vélemény?
2011. jan. 23. 18:16
1 2
 1/14 dag ***** válasza:
100%
Azzal az abaj hogy látszik hogy az maszatolva van!! Nem olyan mint egy kidolgozott árnyékolás, látszik az ujjad meg ilyenek!! az kicsit elrondítja!
2011. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell rányomni a ceruzát, és akkor nincs szükség homályosításra. Amúgy azért ronda szerintem a maszatolás, mert gusztustalan és szirupos lesz tőle a rajz.
2011. jan. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
"Koszos" lesz tőle a rajz. Ha minden áron maszatolni akarsz, használj szént, és akvarellpapírt. Vagy valami olyan papírt, aminek kicsit érdes a felülete, azon mutat jól a szén. Na, azt maszatolhatod, annak még jót is tesz.
2011. jan. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is mindig megtiltották... pedig ugye, hogy milyen jó maszatolni? :(
2011. jan. 23. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

ki mondta, hogy nem szabad? :D

fényképszerű, hiperrealista képeket festek és rajzolok is, és én is szoktam maszatolni. persze annak is megvannak a saját "szabályai", hogy mit hogyan mikor mivel....és elég sok mindenre oda kell figyelni..pl már amikor megvetted a lapot,figyelni kell, hogy ne tapogassad össze a papírt, mert a későbbiekben előjöhetnek az ujjlenyomataid. rajzolás közben is figyelni kell, van, hogy 10-15-20 órákat dolgozok egy képen, és végig óvatosnak kell lenni nehogy tapizz. :D igaz arra is van technika, hogy eltüntessed, de minek felesleges munkát csinálni magadnak?! :) és épp ezért ujjad nem is alkalmas a maszatolásra, mert izzad, zsíros, és foltosan fogod maszatolni a képet. :)

Amúgy meg.....van olyan, hogy művészi szabadság! :D azt csinálsz a saját "alkotásoddal" amit csak szeretnél, mivel a tied, te csinálod!

minden jót! :)

2011. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A kezed zsíros eltömíti a papír pórusait "fixálja" a már rajtalévő grafitport. A ceruza lényege az hogy a felületeket egymásra halmozott vonalak sokaságával érjük el, ebből következik hogy a maszatolás alapvetően idegen a grafit technika természetétől. Megjegyezném még hogy az elmaszatolt grafit önmagában befulladt felületet képez,és sokan esküsznek rá hogy a jó ceruzarajz lényege a "ropogóssága" bár ezzel nem feltétlenül kell egyetérteni.

Ha mindenképpen maszatolni akarsz akkor szénnel rajzolj.

2011. jan. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Még annyit hozzátennék, hogy ha kontúrokat akarod homályosítani akkor inkább ne használj kontúrokat, hanem a tónus különbségek jó felrakásával különítsd el a felületeket
2011. jan. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen :D:D ( tényleg jó maszatolni :( amúgy én zsepivel szoktam maszatolni :D) :D
2011. jan. 24. 18:21
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor grafitot elkened a papíron, egyszerűen "befullad" a rajz, nem hagyod a papírt levegőhöz jutni.Ha zsebkendővel maszatolsz, még vissza törölhető az a maszatolás, ha már ujjal akkor ritkán,mert kezed zsíros meg hasonlók és az is másképp mutat a rajzon.

A ceruza rajz a frissességről szól, a vonalakat egymásra építjük, ezzel adjuk meg as tónusértékeket.A részletekre nagyobb hangsúlyt fektetsz, és ha maszatolsz, akkor a részlet elveszik-mondjuk a háttérben lehet maszatolni, én nem mondom azt, hogy nem lehet, csak vannak azért íratlan szabályok, te is azt a munkát részesítenéd előnyben,ami letisztultabb, mint maszatos-.

Mint már említették a szénrajz való a maszatolásra,de miért is? Mert ott csak a tónusértékeket pakolod fel, más papírt szoktak erre használni stb. a részletek elvesznek a szénrajzban.

Tehát ha te imádsz maszatolni, és szeretnéd fejleszteni, szénrajzot részesítsd előnyben!:)

2011. jan. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszi :D áttértem a vonalazásra, és sokkal jobb mint a maszatkálás :D:D
2011. jan. 30. 13:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!