Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogyan lehet árnyékolni...

Hogyan lehet árnyékolni grafittal?

Figyelt kérdés
Én eddig maszatoltam,dehát azt nem szabad,akkor hogyan?
2011. aug. 25. 14:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
finom mozdulatokkal, türelemmel sok rétegben
2011. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Több fajta módszer van(ki gondolta volna igaz?:P:D). Ha felsorolnám mindet, akkor befagyna a gépem-meg amúgy se magyarázok érthetően.

A tónusozást a 7 színkontraszt elméletnél kellene kezdeni, annak lazán utána olvashatsz, bár nincs akkora jelentősége, ha csak most "növöd ki" a maszatolást. De ezt egyszer mindenképp tedd meg,mert fejleszti a tónusérzékenységedet.

Visszatérve az eredeti kérdésedhez: alkalmazzuk a különféle tónusokat. Mindenki egyedi tónust használ, de van pár jó amit le tudnál utánozni, akkor megértenéd ennek a folyamatát, és te is ki tudnád fejleszteni technikádat(jó tíz-húsz év,vagy addig amíg élsz mert ez addig fejlődik,mert fejlődőképes de mindegy D:). A te bibliád a Gene Franks: Ceruzarajz művészképző mesterkurzus. Remélem jól írom. Ennek a könyvnek az elején sok technikát leír a tónusozásra, sőt csak azt mutatja be különböző tematikákon keresztül. Hogyan használd a ceruzát stb. Szóval, azt kell hogy mondjam, te azt kérdezted,hogy hogyan kell rajzolni. Kb. ez a szint. Na most ezzel nem letolni szeretnélek, hanem ara szeretnék fényt vetni hogy milyen tág ennek a tónusozásnak a témája.


Vedd meg,vagy töltsd le. Én évek óta tanulok rajzolni,mikor leülök rajzolni-ami napi szinte történik már évek óta- sokszor előveszem. Hasznos könyv,és jól fog jönni sokáig.


Üdv.: egy grafikus

U.I.: ne pontozzon le senki se, vettem a fáradságot,hogy jóindulattal írtam-mert nem is volt szándékom rosszal. Inkább likeoljátok ;DDD

2011. aug. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
miért pontoznám le,na ebben semmi letolás nem volt,inkább segítettél.Mondjuk nem szokásom olvasni,életemben egyetlenegy könyvet olvastam el,az is a jobb agyféltekés rajzolásról szólt.Szal ez lesz a második,remélem megtalálom.Am erről a tónusos dologról én is hallottam(itt gyik-en) csak sajna neten sehol nem tudtam rendesen utánanézni.Rajztanárom meg nincs akitől tanácsot kérhetek,szal köszi a választ,és ment a zöld kéz :)
2011. aug. 25. 19:59
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mert mindig lepontoznak :D

Am itt a könyv: [link]


Nincs benne tömör szöveg, inkább csak rajzok, és megjegyzések, az elején meg a témáknál egy tényleg rövid szövegecske, de tele praktikákkal.

*****


és akkor itt a pdf-formátum, "meggyőzésképp"



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
köszi megint,várok 500 másodpercet és letöltöm,és megint ment a zöld kéz =)
2011. aug. 25. 21:11
 6/12 anonim ***** válasza:

20:54 én felpontoztalak :D


amúgy tényleg nem lehetne elvileg kézzel belemaszatolni,de én úgy szoktam,és eddig még nem szólt érte a tanár


13l

2011. nov. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Tényleg sokáig tart, mire az ember kialakítja a saját módszerét. DE szerintem ez a maszatolás dolog telejsen elfogadott. Az, aki szól érte, na annak kell "kinőni" ezt, mert teljesen agyrém. Az az ujjunk, mi lehetne termsézetesebb annál ,mint hogy használjuk, és igenis jobb átmeneteket érhetünk el vele, ez oylan, mint a finom kendő vagy a papírwisher használata. Szerintem teljseen oké, és én bevallom, amai napig szoktam néha maszatolni, pedig már szakmabéli vagyok. Ez inkább iskolai rajztanáérok mániája csak, hogy "nem szabad!"

Persze ha a tanárnak ez a kérése, akkor ne csináld! De ha már dolgozol majd iylen területen, akkor te döntöd el.

2012. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, rányomod jobban, meg kevésbé. Átmész rajta egy helyen többször. :D
2012. júl. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszi a választ, már azóta megtanultam :)
2012. júl. 10. 10:26
 10/12 anonim ***** válasza:
süket duma én ugy csinálom ahogy épp kedvem van, ha szol a tanár szóljon sose másnak rajzoltam hanem magamnak nem érdekel más véleménye magamhoz mérem a tudásom nem máséhoz.Ha nekem jól esik maszatolni akkor maszatolok...
2012. aug. 16. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!