Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Ki hogyan véditek meg a...

Ki hogyan véditek meg a szénnel, grafittal készült rajzaitokat?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok rajzolás terén, és érdekelne hogy a szén és grafit rajzokat hogyan lehet védeni. Már mint én vázlatfüzetbe szeretnék majd rajzolgatni, és szeretnék a lapok mindkét oldalára rajzolni (nem akarom pazarolni a lapokat). És nem akarom hogy ha becsukom a füzetet, akkor a rajzok össze maszatolják a másik lapot ill. rajzot. Valaki azt mondta fújjam le hajlakkal, vagy fixatív-al. Érdekelne hogy ti hogyan oldjátok ezt meg. Külön rajzlapot nem akarok használni, a vázlatfüzetet jobban csípem :))
2011. aug. 11. 11:28
 1/7 anonim válasza:
100%

a hajlakk és a fixatív igen hasznos. viszont nagy hülyeség a lapok mindkét oldalára rajzolni, ugyanis ha lefixálod a lapot, picit átüthet majd a papír másik oldalára, és az ott lévő rajzba bekavarhat. a másik, hogy ha egy-egy képet szeretnél kiállítani, a hátulján lévő rajz nem lesz majd látható. (arról nem is besélve, ha egyszerre szeretnéd mindkettőt kitenni). Szóval szerintem legegyszerűbb 2 füzetet venni rögtön, és minden lapra csak egyszer rajzolni!

Csak ügyesen, sok sikert! :)

2011. aug. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Huh! Ez aztán gyors válasz volt, köszönöm. Egyébként kiállítani nem akarom, csak egy helyen szerettem volna tudni anélkül hogy pazarolnám a lapot. De akkor asszem kénytelen leszek minden második oldalra "alkotni" :)
2011. aug. 11. 11:49
 3/7 anonim ***** válasza:
Én fixatívval szoktam lefújni. Bár a grafitrajzaim nem maszatolódnak annyira, azokat hagyom.
2011. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi:)
2011. aug. 11. 13:41
 5/7 anonim ***** válasza:
csatlakoznék az előttem szólóakhoz. Fixatív vagy hajlakk tökéletes megoldás.
2011. aug. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És nem üt át ahogy az első válaszoló is írta?
2011. aug. 12. 19:52
 7/7 anonim válasza:

Gondolom mostmár nem aktuális, de hátha más is látja a kérdést.

Szóval. Fixatívot még nem próbáltam, csak lakkal dolgoztam de tökéletesen bevált. Viszont tényleg átüt a lapon, főleg, ha nem jó minőségű rajzlapra rajzoltál valamit. Szerintem egyébként is értelmetlen a lap 2 oldalára rajzolni. Ha véletlen kicsit megnyomod a ceruzát, máris ottmarad a nyoma a másik oldalon ami szerintem csúnya. Egyébként én egymás után többször szoktam lefújni a rajzokat (szenet használok). Első fújás után várok 3-4 percet, és fújok rá egy másodikat. Amikor ez megszáradt, megnézem, hogy kenődik e. Ha igen, akkor fújok rá még és még. Persze ha durván nyúlsz hozzá akkor mindenképp elkenődik. Én egy lapot szoktam rajta végighúzni. Ha ottmarad a nyom, akkor kell még. Egyébként a rajzot le kell tenni a földre, nem lehet alatta semmi! Ja, és távolról kell fújni, aránylag egyenletesen. Ha túl közelről fújod és cseppekbe áll össze, akkor elkenődik! Egyébként azért kell földön fújni felülről, hogy véletlen nehogy lefolyjon. Fontos, hogy a lakkot hagyd megszáradni, nehogy belenyúlj amíg nem száradt meg. Fújás után békén kell hagyni, nem szabad hozzáérni.

Nagyjából ennyi. Remélem segítettem a művész palántáknak! :)

2014. máj. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!