Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Hogy lehet grafittal teljesen...

Hogy lehet grafittal teljesen feketét csinálni?

Figyelt kérdés

9B-vel is próbálkoztam, de nem lett olyan sötét, csak fakó fekete. Szerintem azért, mert a lap nem teljesen sima.

Bristol papírt szeretnék venni, de a közelbe sehol sincs, és neten sem találtam. Csak külföldi oldalakon (pl. e-bay), de onnan nem tudom hogy kell rendelni.


Ezen a képen a hátteret feketére akartam, de ilyen lett:

[link]


2010. júl. 12. 19:34
 1/10 anonim ***** válasza:
Sose lesz teljesen fekete élőben, de ha szerzel egy jobb rajzprogramot, akkor szkennelés után tudsz javítani a kontraszton. Ajánlom a Gimpet, ingyenes és elég sok mindent tud.
2010. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Majd kipróbálom, de jó lenne, ha élőbe is fekete lenne.
2010. júl. 12. 19:47
 3/10 anonim ***** válasza:

hú, de szép rajz!


nekem sem lesz fekete, max a szénrajz.

én simán bescannelem és irfan viewban adok rá kontrasztot és úgy teszem fel a netre.,.,

2010. júl. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

kipróbáltam ha nem baj, lementettem és besötétítettem... nagy különbség, így már látszik.

(visszaküldjem sötéten?)


de szerintem nem lesz grafittal ilyen...


mi az a bristol papír?

2010. júl. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Grafittal sosem lesz teljesen fekete.
2010. júl. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Igen, felteheted ide, hogy megnézzem, de én mindig próbálom úgy beszkennelni, hogy úgy nézzen ki, mint az eredeti.

A Bristol papír az egy nagyon sima felületű papír, ezért gondolom, hogy azon sötétebb lehet, mert a kis bemélyedések nem maradnak fehéren. Itt el kellett kennem a hátteret, hogy ne úgy ahogy egységes legyen.


És arra a papírra könnyebb rajzolni, és úgy néz ki mint egy fotó. Állítólag. Bár én szeretem, ha egy rajz rajznak néz ki, de azért elég szépek az azon készüét rajzok.


Pl. Linda Huber gyönyörűen rajzol. Ő is olyan papírt használ.


[link]

2010. júl. 12. 21:55
 7/10 anonim ***** válasza:

Én az egyenletes fekete felületekhez ún. tömör grafitot használok és vattával utólag kenem...

[link]

2010. júl. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Pitt ceruzával.
2010. júl. 16. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Progresso (tömör grafit) ceruzám van, de azzal se jobb.

Pitt ceruzát veszek majd, és kipróbálom.

2010. júl. 22. 14:31
 10/10 anonim ***** válasza:
9B-sel mondjuk.
2012. júl. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!