Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Miért van az, hogy ha rajzolok...

Miért van az, hogy ha rajzolok az egyik felét jól meg tudom rajzolni a rajznak, a másikat nem?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom hogy hova illene melyik kategóriába a kérdésem, de úgy döntöttem ide írom.

Szóval elég jól rajzolok, de ha szimmetrikus dolgot kell rajzolni (akár szempár, akár szív, üveg vagy bármi szimmetrikus dolog), egyszerűen nem tudom megrajzolni, csak az egyik felét, de azt tök jól, a másikat viszont nem, vagy nagyon nehezen csak.

Ez mitől lehet? Valaki tudja vagy van ötlete?

Ha számít, jobb kezes vagyok.

Köszönöm előre is a válaszokat.


17/L


2011. márc. 7. 19:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Mert nem az egész tárgyat nézed, és nem mérsz.

A témát először bontsd geometriai formákra. Gömbre, kúpra, hengerre, kockára... Mindennek egyedileg keresd meg a megfelelő testet. Próbálj lendületes, gyors mozdulatokkal dolgozni, mert ha csak piszkálgatod a ceruzával akkor könnyedén pontatlan lesz. Először ne akarj fotórealisztikusat alkotni, az arányok, a felépítés legyen jó.

[link]

Próbálj szerkezetesen rajzolni, keresd az arányokat. Minden fontosabb pontot mérj be szögben és távolságban is. (milyen szöget zár be a nyak és az áll, a tenyér hossza hogyan aránylik az archoz stb.) Ezeket összekötheted mint a lenti rajzokon, de később menni fog segédvonal nékül is.

[link]

[link]

2011. márc. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kérdező!

A mondandódat ezzel kezdted: "Szóval elég jól rajzolok".Aztán panaszkodsz,hogy a geometrikus formát nem tudod megrajzolni,bárhogyan is kell alkalmazni.

NA most...ha nem tudsz geometrikus formát rajzolni egyáltalán nem tudsz jól rajzolni.Ez most off volt,bocsi,hogy elolvastad eddig,de el kellett mondanom!A mi iskolánkban is(művészeti suli),allergiás minden tanár,diák az ilyenre.Ilyet ne mondj :D A Megasztárba se hallod,hogy tudok jól tudok énekelni(mármint aki tényleg jól énekel..).Tehát ne,légyszi fogadd meg a táncsom.

A kérdésedre a válasz:

Nem mérsz eleget,nem gyakorolod a geometrikus formákat,amik szimmetrikusak.Én még elég kicsi vagyok(9.-es),és ugyebár nálunk most a geometrikus formák a tananyag.Mi legalább 10-15 rajzot rajzolunk egy témáról(ellipszisek,gömb stb.),hogy megtanuljunk.Tegyél te is így,és nem lesz bajod.Ez az egyik legalapvetőbb és legnehezebb téma egyike :D

Köszönöm,hogy meghallgattál

2011. márc. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

arra ne hallgass, aki azt mondja, ha nem tudsz geometrikusan rajzolni, nem is tudsz rajzolni

csak gyakorlás kérdése, semmi másé

követheted mások innen onnan, akár iskolában tanult tanácsait, szerintem azokkal nem lehet sokra menni, a saját tapasztalat többet ér. ha nem tudsz szimmetrikusan rajzolni, egy délután ülj neki, és csak ezt gyakorold. Menni fog.

Egyébként egy szempár nem szimmetrikus, ne is akard arra rajzolni.

2011. márc. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!